Dodatkowe przyłącze – chłodnice chłodziwa MAN

13 maja 2021 | Warto wiedzieć

Wraz z myślą o pojazdach spełniających normę emisji spalin EURO 6, pojawiła się myśl o tym, aby niektóre chłodnice chłodziwa MAHLE wyposażone były w dodatkowe przyłącze. Zlokalizowane miało ono być na zbiorniku wyrównawczym. Jak inżynierowie pomyśleli, tak zrobili. Jednak szkopuł jest taki, że chłodnice te, dopasowane są do aut spełniających normę EURO 4 oraz EURO 5 a nie EURO 6.

Dotyczy to chłodnic chłodziwa MAHLE do zastosowania w pojazdach MAN wymienionych poniżej:

  • CR 701 000P
  • CR 702 000P
  • CR 770 000P
  • CR 1167 000P
  • CR 1168 000P

Znajdujące się przy zbiorniku wyrównawczym drugie przyłącze, jest elementem niezbędnym w przypadku konstrukcji samochodów spełniających normę EURO 6. Zależność wynika z obecności dodatkowego węża chłodziwa. Pojazdy, które spełniają normy Euro 4 i Euro 5 nie posiadają danego węża, więc przyłącze o którym mowa nie ma tutaj żadnego zastosowania. W celu zapobiegnięcia wycieku chłodziwa, należy zaopatrzyć się w zaślepkę, którą następnie należy umieścić w nieużywanym przyłączu.

Standardowo zaślepka znajduje się w komplecie razem z chłodnicą chłodziwa. Jednak z uwagi na to, że sytuacje mogą być różne a my zdajemy dobie sprawę z tego, że czas gra ogromną rolę w takich momentach zapraszamy do złożenia zamówienia. Możliwe jest to bezpośrednio przez dział sprzedaży części zamiennych samochodów marki MAN. Aby złożyć zamówienie, konieczne jest podanie numeru części. Numer: 36.06140-0045.

Nie zapomnij o regularnym sprawdzaniu i odpowiedniej konserwacji

Korzystając z aut spełniających normy EURO 4 i EURO 5 oraz chłodnic chłodziwa wyposażonych w dodatkowe przyłącze, należy pamiętać o jego regularnym sprawdzaniu. Aby zapobiec wyciekom, warto kontrolować stan zaślepki oraz uszczelek. W celu zapobiegnięcia uszkodzenia nowych pierścieni uszczelniających należy zwrócić uwagę na to, aby były one przed montażem zwilżone świeżym chłodziwem. W trakcie naprawy układu chłodzenia w pierwszej kolejności należy spuścić stare chłodziwo i zutylizować zgodnie z obowiązującymi przepisami. Następnie uzupełnić system nowym chłodziwem.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest