Łożyska i piasty kół MAN

Łożyska i piasty kół – element, który powinien być sprawny cały czas, by zapewnić bezpieczną podróż Twoją ciężarówką

Każdy z nas wie, że nie ważne czy jesteśmy kierowcami auta ciężarowego, czy samochodu osobowego niezwykle ważne jest by nasz układ napędowy wraz z kołami funkcjonował poprawnie. Mowa tutaj również o łożyskach i pastach, które stanowią niezbędne połączenie kół z samochodem, ponieważ to dzięki nim koła mogą się obracać na nieruchomych osiach należących do układu zawieszenia. Są elementami bezobsługowymi, których nie możesz nasmarować, skasować luzu czy sprawdzić ich stan techniczny. Według założeń elementy te powinny wytrzymywać taki sam czas eksploatacji jak Twój samochód, niestety ich żywotność w dużej mierze zależy od Twojego użytkowania pojazdu ciężarowego i stylu jazdy. Te części nie lubią naprężeń bocznych wynikając z krzywego ustawienia kół, a także powstających w wyniku luzów w przekładni kierowniczej czy krzywych tarcz. Ponadto warto byś wiedział, że Twoje łożyska oraz piasty nie lubią także długich postojów i nie mówimy tutaj o kilku dniach, tylko o wiele dłuższych – kilkutygodniowych przestojach.

Szukasz łożysk lub piast kół?! – hop, hop jesteśmy tutaj – już nie musisz

Gdy podczas swoich tras zaczniesz słyszeć narastający szum, delikatne stuki, a w późniejszym etapie coraz intensywniejsze hałasy, szczególnie podczas skręcania kół możesz podejrzewać, że w Twoim aucie ciężarowym łożyska i/lub piasty odmówiły posłuszeństwa. Jednak z nami nie musisz się o nic martwić, ponieważ staramy się by każdy z naszych Klientów odnalazł w naszej ofercie wszystko to, co niezbędne. Dlatego też proponujemy Ci dzisiaj szeroki wybór łożysk i piast do samochodów MAN. To tutaj odnajdziesz nie tylko kompletne elementy, ale również poszczególne ich części: talerze, kołnierze, tarcze czy inne, dzięki czemu będziesz mógł bez najmniejszego problemu skompletować wszystkie niezbędne do wymiany elementy w jednym miejscu, a do tego w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. A dlaczego? Choćby dlatego, że są to części używane oryginalne. Pomyślisz, ale skoro używane to pewnie nie wytrzymają długo. Jesteś w błędzie, ponieważ asortyment jaki proponujemy w naszym sklepie internetowym po pierwsze pozyskiwanych jest w większości z samochodów ciężarowych sprowadzanych przez nas z zagranicy tylko i wyłącznie od sprawdzonych handlarzy, a po drugie – każda z tych części przechodzi szczegółowe, rutynowe kontrole jakości, byśmy mieli pewność, że odznacza się wysokim stanem technicznym. Dzięki czemu możemy zagwarantować Ci, że propozycje, które Ci oferujemy nie zawiodą Cię przez długi okres czasu, ponieważ zależy nam byś był usatysfakcjonowany w pełni ze współpracy z nami. A dlaczego? Choćby dlatego, że każdy zadowolony Klient wróci do nas po raz kolejny.

Objawy awarii łożysk

Jak już wspomnieliśmy na początku, popsute łożyska hałasują. Początkowo możemy odbierać te dźwięki jako narastający szum i delikatne stuki, które z czasem stają się coraz silniejsze i wyraźne, szczególnie podczas skręcania kół.

Niestety bardzo podobne dźwięki towarzyszą wielu awariom zawieszenia i nawet doświadczony mechanik po krótkiej przejażdżce będzie w stanie stwierdzić jedynie: „stuki w zawieszeniu”. Ale po zajrzeniu pod auto i sprawdzeniu wszystkich elementów będzie jasne, że to łożysko. Można je kupić samodzielnie, lecz montaż w domowych warunkach będzie możliwy jedynie w przypadku bardzo starych samochodów. Nawet te kilku- czy kilkunastoletnie są wyposażone w łożyska wymagające nieco wiedzy i specjalistycznych narzędzi. Słowem – bez doświadczenia i prasy do łożysk nie damy rady zrobić nic sensownego. Wymianę łożysk trzeba zlecić mechanikowi, najlepiej takiemu, który ma doświadczenie w tego typu naprawach.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!