MAN 12.240 LC (LLC) dane techniczne – sprawdź mnie!

9 sierpnia 2021 | Warto wiedzieć

MAN jak zapewne każdy z Was wie, jest jedną z większych firm zajmujących się produkcją samochodów ciężarowych, autobusów oraz aut dostawczych. Szeroka oferta pojazdów sprawia, że posiada ona wiele modeli, które zasługują na poświęcenie im nieco więcej uwagi. Wśród nich znajduje się między innymi MAN 12.240 LC (LLC) z zabudową skrzyniową. Przyjrzyjmy się bliżej MAN 12.240 LC (LLC) dane techniczne .Jest to jedna z tych propozycji, która może zaskakiwać swoją funkcjonalnością. W tym przypadku, choć mamy do czynienia z kabiną kompaktową, która może być przechylana nawet do 60° w sposób hydrauliczny, jest ona wbrew pozorom praktyczna. Wejście posiada szerokie oświetlenie wraz z dużym kątem otwarcia drzwi, dzięki czemu wsiadanie do kabiny nawet w godzinach wieczornych staje się wygodne i przede wszystkim bezpieczne. Ponadto szoferki są odpowiednio wygłuszone oraz ocieplone, a także wyposażone w gumowe maty podłogowe. Dzięki temu wewnątrz jest cicho i przyjemnie. Anatomiczne siedzenia z zagłówkami oraz automatycznymi pasami bezpieczeństwa posiadające tapicerkę z filcu zapewniają duży komfort podczas jazdy. Co zdecydowanie można uznać za zaletę tego modelu.

MAN, który kryje pod maską silnik rzędowy z turbodoładowaniem – MAN 12.240 LC (LLC) dane techniczne

Pod maską MAN-a 12.240 znajdziesz 6-cylindrowy silnik rzędowy MAN z serii D0826 LFL 10 z turbodoładowaniem spalinowym oraz chłodzeniem doładowywanego powietrza. Dzięki temu nawet pomimo swojej wagi auto bez trudu porusza się po drogach. Znajdująca się na wyposażeniu zsynchronizowana skrzynia sprawia, że zmienianie biegów jest komfortowe. Dodatkowo w modelu tym znaleźć możesz hydrauliczny układ kierowniczy. Kierownica, dzięki możliwości ustawienia jej zarówno w pionie, jak i w pochyle pozwala na odpowiednie dobranie położenia przez każdego kierowcę. Takie rozwiązanie z całą pewnością przemawia na korzyść omawianej przez nas wersji samochodu marki MAN. Ponadto model 12.240 LC (LLC) z zabudową skrzyniową wyposażono w resory piórowe. Tanie rozwiązanie zapewniające dość dobre tłumienie drgań. Zaletą tej wersji z całą pewnością może być również układ hamulcowy. Hamulec główny automatycznie dostosowuje się do obciążenia, działając zarówno na przód, jak i na tył. Wyposażony jest również w działający za pomocą akumulatora sprężynowego hamulec pomocniczy i postojowy. Jednak to nie wszystko. W MAN-ie 12.240 odnajdziesz także cichy, sterowany pneumatycznie hamulec działający w układzie, należący do systemu hamowania silnikiem.
Wszystko to sprawia, że przedstawiany przez nas dzisiaj model MAN-a jest propozycją wartą uwagi. Jego poszczególne komponenty, choć mogą posiadać drobne wady, na tle zalet wypadają blado. Co zdecydowanie przemawia na korzyść MAN-a 12.240 LC (LLC).

Dane techniczne - MAN TGL 12.240
dopuszczalna masa całkowita11 990 kg
ładowność5 530 kg
silnik6-cyl. turbodiesel common rail / 6,9 l
moc maksymalna240 KM przy 2.300 obr/min
maksymalny moment obrotowy925 Nm przy 1.200-1.800 obr/min925 Nm przy 1.200-1.800 obr/min
napęd4x2
skrzynia biegów9-przełożeniowa, manualna
zawieszenie tylnepneumatyczne ze stabilizatorem
zawieszenie przedniemechaniczne, na resorach parabolicznych ze stabilizatorem
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest