MAN 14.224 LLC dane techniczne – z zabudowaną skrzynią biegów – ciekawa propozycja, warta uwagi

9 sierpnia 2021 | Warto wiedzieć

MAN jako jeden z producentów wysokiej jakości samochodów ciężarowych, autobusów, jak również aut dostawczych ma w swojej ofercie bardzo wiele do zaoferowania. Wśród znajdujących się na rynku już od jakiegoś czasu ciężarówek możemy znaleźć coś, co spełni nasze oczekiwania. Dlatego chcielibyśmy dzisiaj poświęcić odrobinę czasu modelowi MAN 14.224 LLC z zabudową skrzyniową.
Auto to jest z całą pewnością jedną z tych propozycji MAN-a, która cieszy się dobrą opinią wśród swoich użytkowników. Choć jak wszędzie pewnie znajdą się jakieś wady, ogólnie jest modelem, o którym można powiedzieć, że sprawuje się bez zarzutu. Zobaczmy MAN 14.224 LLC dane techniczne. Pod jego maską odnajdziesz 6-cylindrowy silnik rzędowy z serii D 0826 LF18 (Euro 2) o mocy 220 KM, posiadający turbodoładowanie spalinowe, jak również chłodzenie doładowania powietrza za pomocą wody. Takie rozwiązanie sprawia, że nasza ciężarówka osiąga wysoką moc przy niskiej pojemności skokowej. Jednak, by podróż tym modelem była w pełni bezpieczna, nie tylko dla kierowcy, ale również dla współużytkowników dróg, producent wyposażył MAN-a 14.224 w ogranicznik prędkości 85 km/h.

Kompaktowa kabina z dużą ilością miejsca, a także odpowiednio dobrane wyposażenie dodatkowe –MAN 14.224 LLC dane techniczne

Wersje te posiadają kompaktowe kabiny, przechylane hydraulicznie do 60°, które na życzenie Klienta mogą posiadać zawieszenie pneumatyczne. Blachy zabezpieczone zostały ocynkowaną powłoką. Co zapewnia ochronę antykorozyjną. A to z kolei sprawia, że blacha jest trwała i wytrzymała. Szyba przednia ze szkła zespolonego, optymalna izolacja cieplna oraz dźwiękowa, oraz drzwi otwierane pod kątem 90° zapewniają wysoki komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Ponadto wnętrze wyposażone zostało w przejrzyste przyrządy, tachometr EG oraz aerodynamiczne siedzenia. Zdecydowanie wpływa to na zwiększenie wygody dla kierowcy zawodowego. Model ten produkowany był z dwoma rodzajami kabin – dzienną lub sypialną z leżanką. Obie szoferki są stosunkowo szerokie. Wymiar ten wynosi 2280 mm, dzięki czemu nie występują trudności w poruszaniu się po nich. Ponadto MAN 14.224 dostępny jest z zawieszeniem resorowym ze stabilizatorami, resorowo-pneumatycznym lub pełnym pneumatycznym. Samochód z resorami piórowymi jest zdecydowanie tańszy w eksploatacji. Natomiast ten typ zawieszenia łagodzi wyboje na drodze słabiej niż wersja pneumatyczna. Modele z poduszkami pneumatycznymi z całą pewnością są bardziej miękkie podczas jazdy. Całość opiera się na wytrzymałej ramie ze stali drobnoziarnistej. Automatycznie dostosowujący się do obciążenia hamulec główny. A także cichy, sterowany pneumatycznie hamulec działający w układzie wydechowym sprawiają, że auto zachowuje się odpowiednio do danej sytuacji na drodze.
Dlatego poszukując wytrzymałego auta do zadań specjalnych z naczepą w formie wywrotki możesz z powodzeniem zastanowić się na wyborem prezentowanego przez nas MAN-a.

Dane techniczne - MAN 14.224
Dopuszczalna masa całkowita13.5 t
Moc silnika162 kW
Przednie zawieszenie###
KabinaKompaktowa MAN
Tylne zawieszenie###
Rodzaj napędu4×2
Norma emisjiEuro 2
Rozstaw osi3275 - 5475
Masa całkowita zestawu###
Typ skrzyni biegówRęczna skrzynia biegów 6+1 Eaton 5206
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest