MAN 8.163 LLC dane techniczne – najważniejsze informacje

17 sierpnia 2021 | Warto wiedzieć

W tym artykule chcielibyśmy zaprezentować MAN 8.163 LLC dane techniczne. To samochód ciężarowy stworzony przez producenta MAN.  Model ten wyposażony jest w ramę wyprodukowaną z niezwykle wytrzymałej drobnoziarnistej stali, posiadającej znitowane oraz przyśrubowane wsporniki poprzeczne. Bez wątpienia ma to ogromny wpływ na bezpieczeństwo kierowcy. Kabina ma funkcję przechyłu do 60° wielokrotnie zabezpieczoną. A dodatkowy komfort wsiadania i wysiadania zapewnia przestronne, oświetlone wejście. Samo wnętrze szoferki wyposażone jest w odpowiednią izolację cieplną i dźwiękową. Duży wpływ na to ma szyba przednia wykonana ze szkła zespolonego. Producent zadbał o wygodę, montując w tym pojeździe siedzenia o anatomicznym kształcie z regulowanymi zagłówkami. A także z automatycznymi pasami bezpieczeństwa. Wersja z kabiną dłuższą o 300 mm ma zamontowaną na stałe leżankę.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i pozostałych uczestników ruchu drogowego

Ważną kwestią jest także bezpieczeństwo jazdy. Dlatego właśnie samochód ciężarowy MAN model 8.163 LLC wyposażony został w hamulec pneumatyczny, który automatycznie dostosowuje się do obciążenia pojazdu. Zapewnia to maksymalne bezpieczeństwo na drodze oraz wysoki komfort jazdy. Dodatkowym atutem są również hamulce pomocniczy i postojowy. Oba działają bezpośrednio na tylne koła za pomocą akumulatora sprężynowego.—

Wygoda podczas jazdy MAN 8.163 LLC – dane techniczne

Jak już wspomnieliśmy, kabina na życzenie klienta może być o 300 mm dłuższa. W tym wariancie posiada komfortową leżankę zamontowaną na stałe. Pozwoli to na robienie przerw w czasie jazdy nawet w miejscach, gdzie nie ma możliwości wygodnego odpoczynku. Dodatkowym atutem tego modelu jest możliwość wyposażenia go w podwójną szoferkę z ławką, która zmieści nawet 4 osoby.

Ciężarówka posiada kierownicę, którą można dostosować do wzrostu niemal każdego kierowcy dzięki regulacji w pionie i pochyle. Opcja ta maksymalizuje komfort prowadzącego pojazd nawet na długich trasach. Skrzynia zmiany biegów jest zsynchronizowaną wersją marki ZF S 6-36 z sześcioma biegami do przodu i jednym do tyłu. Umożliwia to naprawdę płynną zmianę biegów. Jeśli chodzi o zawieszenie – jest ono resorowo-pneumatyczne regulowane elektronicznie (ECAS). Dzięki temu możliwa jest gładka jazda nawet po trudnych drogach. Niewątpliwie ogromny wpływ na komfort jazdy ma także silnik. Ten model ciężarówki wyposażony został w 4- cylindrowy silnik rzędowy wersja MAN D 0824 LFL 09 o pojemności 4580 cm³. Radzi on sobie doskonale z przegrzaniem dzięki chłodzeniu wodą. Opcja ta posiada turbodoładowanie spalinowe, a także układ chłodzenia doładowywanego powietrza.

Dane techniczne -MAN 8.163 LLC z zabudową skrzyniową 
Dopuszczalna masa całkowita8.5 t
Moc silnika114 kW
Przednie zawieszenie###
KabinaKabina kompaktowa MAN
Tylne zawieszenie###
Rodzaj napędu4×2
Norma emisjiEuro 2
Rozstaw osi3350 - 5300 mm
Masa całkowita zestawu###
Typ skrzyni biegówZF S 6-36 6+ 1
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest