MAN F90 dane techniczne

10 lipca 2021 | Warto wiedzieć

Czym wyróżniają się samochody ciężarowe marki MAN z silnikiem R6? Z pewnością tym, że nie należą do zbyt komfortowych modeli, dużo palą a na rynku coraz trudniej znaleźć zadbany egzemplarz. Jeśli jednak już uda Ci się taki znaleźć uwierz nam – trafiłeś na jedną z najlepszych, niezawodnych i mocnych wywrotek na rynku. Na szczególną uwagę zasługują również wersje terenowe, które są wytrzymałe i mają niewiele elektroniki. Dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć MAN F90 dane techniczne.

MAN-y drugiej serii – duży wybór, wysokie ceny

Ciężkie samochody ciężarowe marki MAN z serii F90 dość często znaleźć można do kupienia na różnego rodzaju portalach z używanymi samochodami. Zadbane, sprawne technicznie egzemplarze mają stosunkowo wysokie ceny. Model, który prezentujemy, wyposażony został w podwozie o dopuszczalnej masie całkowitej od 19 aż do 48 ton, we wszystkich konfiguracjach napędu – zaczynając od 4×2 a kończąc na 8×8.

Szoferka w pojeździe budowlanym – czyli na co możesz liczyć jako kierowca – MAN F90 dane techniczne

Pojazdy budowlane najczęściej wyposażone są w najmniejsze, dzienne szoferki, które siłą rzeczy nie posiadają zbyt dużo miejsca w środku. Ich zaletą jednak z pewnością jest to, że są bardzo dobrze wyciszone. Decydując się na zakup pojazdu ciężarowego z rynku wtórnego, należy mieć jednak na uwadze to, że również dla maszyn czas jest nieubłagany. Coraz częściej więc trafić możesz na egzemplarze, z którymi coś będzie się już zaczynało dziać. Mamy na myśli np. rozszczelnione klimatyzacje, problemy z zawieszeniem kabiny oraz z blachą – możliwość wystąpienia ognisk korozji. Kierowcy korzystający z ciężarówki MAN z silnikiem R6 często nie są zadowoleni z komfortu jazdy.

Serce samochodów marki MAN – silnik R6

Jedną z najpopularniejszych jednostek napędowych w autach budowlanych MAN jest R6. Dostępne na rynku były z mocą:

  • 290 KM;
  • 330 KM;
  • 360 KM;
  • 370 KM;
  • 420 KM.

Najpopularniejsze to te o mocy 370 KM. Znacznie rzadziej spotykane są 420. Choć cieszy się on doskonałą opinią, to jednak nie można powiedzieć, że nie ma słabych stron. Głównym problemem tej jednostki napędowej s ą wypalone uszczelki pod głowicą oraz wycieki. Jak wspomnieliśmy wyżej, posiada on pewne niedociągnięcia konstrukcyjne, jednak w rezultacie kierowcy są z niego zadowoleni, dzięki czemu zbiera pochlebne opinie. Zupełnie odwrotnie niż w przypadku V10, który nie może pochwalić się taką trwałością. Dużą trwałością niestety nie mogą pochwalić się przekładnie oraz sprzęgła, w przeciwieństwie, chociażby do mostów napędowych i mechanicznego zawieszenia.

Interesuje Cię zapewne jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, czyli spalanie. Wersja czteroosiowa z silnikiem R6 potrafi spalić między 40 a 50 litrów oleju napędowego na 100 kilometrów. Ważną rzeczą jest również to, że na rynku znajdziesz duży wybór części pasujących do tego modelu MAN-a.

Dane techniczne - MAN F90
Dopuszczalna masa całkowita19-48 t
Moc silnika367 kW
Przednie zawieszenie###
Kabina###
Tylne zawieszenie###
Rodzaj napędu4×2 - 8×8
Norma emisjiEURO III - EURO V
Rozstaw osi5.020 mm
Masa całkowita zestawu###
Typ skrzyni biegówręczna 16+1
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest