Mały MAN L2000 Evolution – popularny, trwały i mocny

10 lipca 2021 | Warto wiedzieć

MAN L2000 Evolution to najmocniejsza propozycja małych samochodów ciężarowych, która wyjechała z jednego z najważniejszych koncernów produkujących auta ciężarowe. Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim motorem. Ten sześciocylindrowy silnik ma jedną wersję mocy. Skrywa on w sobie 220 KM, co sprawia, że na zdecydowany plus wyróżnia się spośród konkurencyjnych modeli aut ciężarowych. To nie jedyne zalety małego MAN-a L2000 Evolution. Jedną z ważniejszych, o której z pewnością należy wspomnieć, jest wytrzymały silnik, którego słabym punktem może okazać się turbosprężarka.

Dowiedz się więcej o MAN L2000 Evolution

Prezentowany model ciężarówki w wersjach drogowych z napędem 4×2 ma zmieniony w stosunku do MAN-a L2000 design przedniej części pojazdu. Zmiana ta nie dotyczyła wersji uterenowionej z napędem 4×4. Porównując te dwa samochody (L2000 Evolution – L2000) warto wspomnieć o tym, że wymieniona została kierownica oraz pojawiła się nowa skrzynia biegów – w większości przypadków była to skrzynia ZF. Prezentowana przez nas wersja samochodu ciężarowego, która wyposażona została w największy na rynku silnik, posiada dopuszczalną masę całkowitą w przedziale 12-18 ton. Podwozie pod zabudowę ma rozstaw osi od 3,2 metra do 6,3 metra.

Kabina – sprawdź czy zyska w Twoich oczach

MAN L2000 Evolution może mieć zamontowaną jedną z czterech dostępnych kabin. Najczęściej widywane na ulicach są auta z najmniejszą wersją dzienną. Jednak kierowcy mają uwagi dotyczące zbyt małej ilości wolnego miejsca. To jednak nie wszystko. Narzekają oni również na słabe wykonanie wnętrza. Jednak chcemy trochę bronić L2000 E – bo choć faktycznie deska wygląda staromodnie, to jednak jest bardzo przejrzysta i łatwa w odczytywaniu. Można powiedzieć, że MAN L2000 Evolution to wyjątkowo duże połączenie zalet i wad. Co mamy na myśli? Chociażby to, że zabudowana nisko, ułatwia wejście do środka. Z kolei plastikowy stopień, często pęka. Podobnie jest z mechanicznym zawieszeniem, które jest bardzo wytrzymałe, ale nie zapewnia komfortu resorowania.

Parametry techniczne – co znajdziesz pod maską i nie tylko?

Sześciocylindrowy silnik o mocy 220 KM zużywa dość dużo paliwa. Przyjmuje się, że nie spada ono poniżej 20 litrów oleju napędowego na 100 kilometrów. W większości ciężarówek MAN L2000 Evolution znajdziesz skrzynię biegów ZF-a o dość przeciętnej trwałości. Choć to i tak znacznie lepsza opcja, niż w przypadku skrzyni Eaton, która niestety, ale ma mniejszą wytrzymałość. Warto wspomnieć, że przednie zawieszenie nieźle znosi duże przebiegi. Model ten posiada jednak jeden niekwestionowany atut. Tanie i łatwo dostępne części zamienne.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!