MAN TGL 10.250 – stosunkowo nowa propozycja z wieloma zaletami

21 grudnia 2021 | MAN TGL, Warto wiedzieć

Samochody ciężarowe z serii MAN TGL są niezwykle popularne wśród właścicieli firm transportowych i logistycznych. Nie tylko ze względu na komfort, jaki zapewniają kierowcom zawodowym, ale i ze względu na bezpieczeństwo. Jest to dość pokaźna grupa ciągników siodłowych. Według nas każdy, kto poszukuje sensownego rozwiązania w rozsądnych pieniądzach, powinien wziąć pod uwagę właśnie te auta. Przede wszystkim są to propozycje do transportu dystrybucyjnego, idealne na krótkie i średnie trasy. Dzisiaj natomiast chcielibyśmy się zatrzymać na chwilę przy modelu MAN TGL 10.250. Jest to 10-tonowe rozwiązanie z potworem mocowym pod maską. Silnik, bo to o nim mowa w tym przypadku to sześciocylindrowa jednostka napędowa o mocy 250 kM i pojemności 6,9 litra. Należy do serii D0836 i jest uważana za całkiem ciekawą propozycję, która doskonale sprawdza się na różnego rodzaju trasach, niezależnie od ich nachylenia. Co możemy więcej powiedzieć na temat tego pojazdu? A mianowicie to, że jest to młoda propozycja z napędem na jedną oś, produkowana w latach 2019-2021.

Szoferka z wygodnym wejściem

Seryjnie dostępny jest ten TGL z dwoma kabinami wersja CC oraz DN. Z możliwością zwiększenia liczby miejsc. Zarówno jedna, jak i druga propozycja szoferki uważana jest za niezwykle przestronną. Jednostopniowe wejście to kolejna zaleta tej kabiny, która zdecydowanie wpływa na zwiększenie komfortu. Koła są niewielkie, a tym samym załadunek odbywa się na niewielkiej wysokości. Ponadto uwagę może przyciągać sporych rozmiarów szyba czołowa oraz wyprofilowane szyby boczne. Dzięki temu możliwe jest bezproblemowe obserwowanie otoczenia nie tylko podczas wykonywana skomplikowanych manewrów na wąskich parkingach czy uliczkach.

Wyposażenie kabiny to z całą pewnością jedna z wielu niepodważalnych zalet tego modelu

Deska rozdzielcza to swego rodzaju panel dowodzenia. Znajdują się na niej zegary i lampki, ktore pozwalają na bezproblemowe czuwanie nad parametrami nawet w porze nocnej. Ergonomiczna kierownica, wygodne fotele, ogranicznik prędkości, tempomat, a także bezfreonowa klimatyzacja z automatyczną regulacją i komputerem pokładowym Triptronic stanowią nierozerwalną całość. Co zdecydowanie podnosi standard tego TGL-a. W standardzie również odnajdziesz układ hamulcowy MAN BrakeMAtic, który jest elektronicznym systemem hamulcowym. Jest tutaj również ABS oraz hamulce tarczowe na wszystkich kołach. Hamulcem pomocniczym w tym przypadku może być zmontowany hamulec silnikowy EVB.

Dane techniczne - TGL 10.250 4x2 MAN 
Dopuszczalna masa całkowita10 t
Moc silnika186.4 kW
Przednie zawieszenieL
KabinaC
Tylne zawieszenieB
Rodzaj napędu4x2
Norma emisjiEuro VI
Rozstaw osi3050 mm
Masa całkowita zestawu###
Typ skrzyni biegówA man.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest