MAN TGL 12.240 BL z zabudową Wecon – idealny wybór do przewożenia ładunków objętościowych

26 czerwca 2021 | Warto wiedzieć

Stan polskich dróg zostawia wiele do życzenia. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę każdy kierowca. W związku z tym jakość zawieszenia robi ogromną różnicę. Jednym z aut, którego zawieszenie nie boi się kolein na polskich drogach, jest MAN TGL 12.240 BL. Dlatego niestraszne są mu nawet najbardziej wyboiste drogi. Auto wyposażone w zabudowę firmy Wacon, dzięki charakterystyce oraz wielkości zabudowy doskonale sprawdzi się, chociażby w firmie przeprowadzkowej. Jednak nie tylko. Doskonale nada się również do przewożenia wszelkich ładunków objętościowych, do których zalicza się przede wszystkim materiały budowlane oraz artykuły spożywcze. Czym się wyróżnia na tle konkurencji? Między innymi dobrym wyciszeniem, obszerną i estetyczną kabiną, oraz zawieszeniem, które bardzo dobrze tłumi nierówności. Czy to wszystko? Mamy dla Ciebie niespodziankę. Jak się okazuje, jeszcze nie jest to koniec listy z korzyściami wynikającymi z użytkowania tego modelu ciężarówki. Do zalet tego pojazdu można bowiem zaliczyć jeszcze dużą ilość schowków oraz skutecznie wspomaganą i regulowaną w dwóch płaszczyznach kierownicę. Przy korzystaniu z zabudów Wecon, zaletą jest również możliwość ładowania ich z trzech stron.

MAN TGL 12.240 BL – wysoki komfort, który z pewnością Cię zaskoczy

Zapewne zastanawiasz się po tym obiecującym wstępie, jakie jeszcze zalety posiada ta ciężarówka. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o kabinie LX, w której znajdziesz m.in. zawieszony pneumatycznie fotel kierowcy. Dodatkowo na uwagę zasługuje fakt, że jest to największa kabina stosowana w samochodach MAN TGL. Dzięki czemu przystosowana jest do długich podróży z noclegami. Dwie szerokie leżanki zapewniają doskonałą jakość odpoczynku, a oświetlenie możesz przystosować do tego, co akurat robisz – czytanie, drzemka lub szybkie wstawanie. Dużo miejsca w kabinie gwarantuje płaska w środkowej części deska rozdzielcza, którą spotkasz niemalże w każdym z pojazdów marki MAN. Znajdująca się nad przednią szybą, na wysokości fotela pasażera pusta przestrzeń pozwala wygodnie stanąć i delikatnie przeciągnąć się po drzemce. Połączenie kabiny LX z długim rozstawem osi oraz pneumatycznym zawieszeniem sprawia, że MAN TGL 12.240 BL daje poczucie wyjątkowo wysokiego komfortu.

Jednak, żeby nie było, że same pochwały idą w kierunku prezentowanego modelu, to wspomnimy również o niedociągnięciach konstrukcyjnych, które z możesz zauważyć. Jednym z nich jest zbyt oddalona od kierowcy kratka nawiewu umiejscowiona po prawej stronie. Można również pokusić się o stwierdzenie, że regulacja mogłaby byś większa. Kolejnym mankamentem jest fakt, że wewnętrzny obieg powietrza w kabinie ma skłonność do wpuszczania zapachów z zewnątrz.

Moc i normy spalin, jakimi może pochwalić się MAN TGL

MAN TGL 12.240 BL wyposażony jest w silnik o mocy 240 KM. Jest to jedna z najmocniejszych jednostek montowanych w serii TGL. Wysoki moment obrotowy niweluje problemy z rozpędzeniem się. Rzędowy, sześciocylindrowy silnik z rodziny D0836 wyposażony został w szynę common rail. Czyli technologię zasilania silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa do komory spalania. Man TGL spełnia normę spalin Euro 4 – dzięki pomocy układu recyrkulacji spalin (EGR) oraz filtra cząstek stałych. Jeśli natomiast chodzi o przełączanie biegów, to należy zauważyć, że jest ono łatwe. Wspomaganie kierownicy z kolei bardzo skuteczne.

Paka załadowcza – co powinieneś wiedzieć?

Wielkość zabudowy Wecon jest dość imponująca. W połączeniu z MAN TGL doskonale sprawdzi się podczas przeprowadzek. Wysokość wewnętrzna to około 3 metrów, dzięki czemu bez żadnego problemu zmieści się w nim większość mebli, nawet demontażu. Ułatwiony załadunek zapewniają ściany boczne, na które nakładane są kurtyny. W przypadku załadunku lub rozładunku tylnymi drzwiami możesz posiłkować się pneumatycznym zawieszeniem, które pozwoli Ci na dopasowanie wysokości podłogi do położenia rampy.

Krótka ankieta z danymi MAN TGL 12.240 BL 4×2:

dopuszczalna masa całkowita11 990 kg
ładowność5 530 kg
silnik6-cyl. turbodiesel common rail / 6,9 l
moc maksymalna240 KM przy 2.300 obr/min
maksymalny moment obrotowy925 Nm przy 1.200-1.800 obr/min925 Nm przy 1.200-1.800 obr/min
napęd4x2
skrzynia biegów9-przełożeniowa, manualna
zawieszenie tylnepneumatyczne ze stabilizatorem
zawieszenie przedniemechaniczne, na resorach parabolicznych ze stabilizatorem

Gdzie znajdziesz części zamienne do swojego auta?

Jeśli szukasz sprawdzonych części do do samochodu ciężarowego MAN TGL 12.240 BL 4×2 to największy wybór znajdziesz w sklepie internetowym Polti. Jest to szeroka oferta obejmująca części używane pochodzące z demontażu pojazdów. Wszystkie przed trafieniem do oferty przeszły rygorystyczne testy sprawdzające stan techniczny. W pełni sprawne, w konkurencyjnych cenach wystawione są na aukcje. Jeśli szukasz sprawdzonego sklepu. Skorzystaj z usług Polti.pl.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!