MAN TGL 12.250 dane techniczne – poznaj szczegóły niezwykłego modelu auta ciężarowego

22 lipca 2021 | Warto wiedzieć

Szeroki wybór samochodów ciężarowych w dzisiejszych czasach z jednej strony może być możliwością, z drugiej zaś może przysparzać problemu z wyborem odpowiedniego modelu. Dlatego chcielibyśmy przybliżyć Ci jedną z propozycji. Mowa tutaj o ciężarówce MAN TGL 12.250. Jest to oferta należąca do asortymentu renomowanego producenta – marki MAN. Maksymalna dopuszczalna masa całkowita tego modelu wynosi 11990 kg.

Ten ciężarowy MAN z zawieszeniem pneumatycznym na tyle oraz resorami na przodzie jest w stanie pokonywać bez zarzutu nawet wyboiste nawierzchnie. Skutecznie udaje mu się zmniejszać ewentualne odczucia nierówności na drodze. Model ten został wyposażony w przeciw-blokujący układ hamulcowy ABS, system kontroli trakcji ASR oraz w elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy ESP. Wszystko to jeszcze mocniej akcentuje wyjątkowo wysoki komfort jazdy. Wspomniane systemy zapewniają przy tym odpowiedni poziom bezpieczeństwa, wspomagając jednocześnie pracę kierowcy. Ośmiobiegowa skrzynia manualna daje duże możliwości w prowadzeniu, szczególnie dla wytrawnych kierowców zawodowych. Ponadto na rynku dostępne są również wersję z automatycznymi skrzyniami biegów. Sprawdź MAN TGL 12.250 dane techniczne i zdecyduj czy parametry zaproponowane przez producenta będą odpowiednie dla Ciebie.

Wyposażenie, które wpływa na poprawę komfortu jazdy

Znajdujący się pod maską silnik o mocy 250 kM pozwala na łatwe i bezproblemowe pokonywanie wzniesień prezentowanemu ciągnikowi siodłowemu ze sztywnym podwoziem. Samochody z serii MAN TGL dostępne są w wariantach z kabinami C lub DN. Różnią się one od siebie wymiarami. Pierwsza wersja jest propozycją mniejszą, kompaktową, przeznaczoną dla dwóch, opcjonalnie trzech osób. Druga natomiast jest to kabina podwójna, o większych wymiar niż wspomniana poprzedniczka, w której mieści się aż sześć, opcjonalnie siedem miejsc siedzących. Kabiny te posiadają poza ergonomicznym, pneumatycznym fotelem kierowcy schowki. Wyposażone są również w radio i czytelną deskę rozdzielczą, wykonaną z wysokiej jakości materiałów. Ponadto producent, chcąc jeszcze bardziej ułatwić pracę kierowcom zawodowym, wyposażył model ten w pomocny tempomat oraz tachograf.

Dużym udogodnieniem tego auta ciężarowego są z całą pewnością elektrycznie sterowane szyby boczne, jak również elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka, które bardzo dobrze sprawdzają się szczególnie w zimowe dni i wieczory. Jednak to nie wszystko. W MAN TGL 12.250 odnajdziesz również szyberdach, klimatyzację, komputer pokładowy czy wielofunkcyjną kierownicę.

Dane techniczne - TGL 12.250 4x2 MAN
 
Dopuszczalna masa całkowita12 t
Moc silnika186 kW
Przednie zawieszenieB
KabinaC / L / LX / Crew
Tylne zawieszenie###
Rodzaj napędu4x2
Norma emisjiEuro VI
Rozstaw osi4850 mm
Masa całkowita zestawu###
Typ skrzyni biegów
###
Szybki kontakt!
+
Wyślij!