MAN TGL 7.190 dane techniczne – napędem na dwa koła – propozycja, którą warto wziąć pod uwagę

17 sierpnia 2021 | MAN TGL, Warto wiedzieć

TGL-e to modele, które swoje początki miały w 2005 roku. Jest to seria lekkich, choć średnich pojazdów ciężarowych będących produkcją niemieckiego koncernu MAN. Nie zależnie od wersji są to auta, które za sprawą swojej wytrzymałości są używanymi samochodami dostępnymi w dobrej lub bardzo dobrej kondycji. Poznaj  MAN-a TGL 7.190 4×2 dane techniczne. Napędzany jest 4-cylindrowym silnikiem w ułożeniu liniowym z serii D0834 o mocy 190 KM. Ta jednostka napędowa posiada pojemność 4,6 litra. Silniki należą do tych wytrzymałych, dlatego nie sprawiają większych kłopotów przy założeniu, że dbamy o nie w odpowiedni sposób i tankujemy dobrej jakości olej napędowy. Modele te zdarzają się zarówno z manualną produkcji ZF, jak i automatyczną skrzynią biegów TipMatic. Ręczne skrzynie mogą czasami, choć zdarza się to rzadko, przysporzyć nam kłopotu z synchronizatorami.
Kabiny, jakie możemy spotkać w MAN-ie TGL 7.190 to zarówno wersje krótkie C, sypialne przedłużone L, jak i przedłużone podwyższone LX. Jednak nie ważne, którą opcję wybierzemy, każda z nich uważana jest za przestronną. Ponadto w każdej z nich znajdują się praktyczne schowki o dużej pojemności, dzięki czemu bez trudu schowasz w nich swoje rzeczy. Jednak w przypadku dziennych kabin często kierowcy narzekają na mało wydajny system wentylacji. Ponadto użytkownicy ubolewają również nad plastikami, które znalazły się w szoferkach. Ich jakość pozostawia trochę do życzenia, ponieważ wycierają się w trakcie korzystania, co wpływa na obniżenie stanu wizualnego wnętrza.

Zawieszenie, pozwalające płynąć po drodze – MAN TGL 7.190 dane techniczne

Samochód ten wyposażony został przez producenta w mechaniczno-pneumatyczne lub pneumatyczne zawieszenie. To pierwsze niestety jest dość awaryjne. Kierowcy skarżą się na pękające metalowo-gumowe tuleje resorów. A także na wybijające się stabilizatory. Natomiast w pojazdach z opcją pneumatyczną awarie zdarzają się bardzo rzadko. Jeśli już to dotyczą przede wszystkim elektronicznych czujników regulujących ciśnienie i elektrycznych wiązek sterowania zawieszenia kabiną. Do felerów tego modelu zaliczane są również kostki elektryczne przy tylnych lampach. Związane jest to z faktem ich słabego zabezpieczenia, co powoduje ich przebicia. Jednak, by zrównoważyć pewne niedoskonałości modelu, z pełną odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że układ hamulcowy działa jak powinien. A więc nie przysparza problemów w trakcie użytkowania. Decydując się na tego typu auta, musimy mieć świadomość, że dostępność części jest niska, a ceny zdecydowanie mało konkurencyjne. Jeśli chodzi o zamienniki tutaj sprawa wygląda trochę lepiej.

Dane techniczne -TGL 7.190 4x2 MAN 
Dopuszczalna masa całkowita7 t
Moc silnika141 kW
Przednie zawieszenieB
KabinaC
Tylne zawieszenie###
Rodzaj napędu4×2
Norma emisjiEuro 4
Rozstaw osi4200 mm
Masa całkowita zestawu###
Typ skrzyni biegów###
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest