MAN TGL 8.160 4×2 – doskonały przykład samochodu ciężarowego

19 listopada 2021 | MAN TGL, Warto wiedzieć

MAN-y TGL to propozycje, które od wielu lat goszczą na rynku polskim. Są doskonałym przykładem lekkich i średnich ciężarówek produkowanych od 2005 roku. Ogólnie przyjmuje się, że doskonale sprawdzają się na krótkich i średnich trasach. Wśród tych aut ciężarowych znajduje się również TGL 8.160 z napędem na jedną oś (4×2). Czy jest to auto godne uwagi? Sami zdecydujcie.

Omawiana przez nas wersja jest typowym samochodem ciężarowym do transportu dystrybucyjnego. Jego cechą charakterystyczną jest z całą pewnością niezwykle wytrzymała konstrukcja, która stanowi również niepodważalną zaletę. To właśnie to sprawia, że TGL-e stają się modelami niemal niezawodnymi. Pod maską 8.160 znajduje się 4-cylindrowy silnik o mocy 160 koni z serii D0834. Kabiny dostępne w tych mniejszych braciach TGA były wzorowane właśnie na nich i odziedziczyły wiele zalet, by zapewnić jak największy komfort jazdy. Do wyboru kierowcy mają dwie wielkości kabiny: 2- lub 6-osobową. W niektórych przypadkach jest możliwość wyboru opcji 3- lub 7-osobowej. Co ważne do szoferki wsiada się za pomocą jednego stopnia, co jest niezwykle wygodne.

Wnętrze kabiny to maksimum przestrzeni i wygody. Odpowiednio ułożone tablice ze wskaźnikami, schowki rozmieszczone w taki sposób by ich użytkowanie było optymalne, czytelna deska rozdzielcza czy tempomat. Wszystko to sprawia, że MAN-y TGL są tak chętnie wybierane przez swoich użytkowników. Wielkość kół w tym przypadku to również kolejny z atutów tej małej ciężarówki.

Układ kierowniczy – atut, którego nie da się podważyć

6-biegowa, automatyczna skrzynia przekładniowa od ZF jest kolejnym pokłonem w stronę kierowców. Dzięki temu kierowcy mogę w pełni skupić się na obserwacji drogi, korzystając z komfortu jazdy, jaki zapewni mu jego MAN TGL 8.160. Jej użytkowanie nie wymaga od kierowcy żadnej wprawy. Wystarczy znać podstawowe zasady jej użytkowania i możemy wyruszyć w trasę. Jednak w tych modelach możemy również spotkać opcję manualną, która pomimo, że nie jest automatyczna jest również niezwykle przyjemna w eksploatacji.

Ponadto producent zadbał o optymalne bezpieczeństwo podczas jazdy. Wyposażając auta w ABS oraz hamulce tarczowe zlokalizowane na wszystkich kołach. Jak również w układ hamulcowy BrakeMatic. Za dodatkową opłatą na wyposażeniu może pojawić się również hamulec silnikowy EVB. Dzięki temu auto wciąż zyskuje na popularności. Choć nie jest już produkowane, jest chętnie wybierane jako opcja z rynku wtórnego. Co ważne duża dostępność części sprawia, że są one stosunkowo tanie.

Dane techniczne - MAN TGL 8.160 4x2
Dopuszczalna masa całkowita8t
Moc silnika119.3 kW
Przednie zawieszenieL
KabinaC
Tylne zawieszenieB
Rodzaj napędu4x2
Norma emisjiEuro 6
Rozstaw osi3050 mm
Masa całkowita zestawu###
Typ skrzyni biegówA/man.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest