MAN TGL 8.190 4×2 – wysoka jakość i wytrzymałość godna najlepszych egzemplarzy

19 listopada 2021 | MAN TGL, Warto wiedzieć

MAN TGL to z całą pewnością udany następca serii lekkich i średnich pojazdów ciężarowych L2000. Ta wyjątkowo udana propozycja była połączeniem najlepszych cech swoich poprzedników: MAN-ów TGA. Dzisiaj jednak chcielibyśmy skupić się na ośmiotonowej wersji TGL-a i przybliżyć nieco jego zalety. Pod naszą lupę bierzemy zatem wersję 8.190 4×2. Masa całkowita naszej propozycji wynosi 8t, a pod jego maską znajduje się czterocylindrowy, wysokoprężny silnik z serii D0834 o wartości skokowej 4,58 dm³. Jego moc wynosi 190 kM. Jest to średniej mocy jednostka napędowa, którą proponuje producent do tego typu ciężarówek.

W zależności od naszych indywidualnych oczekiwań MAN-y TGL zostały wyposażone przez producenta w 5-biegową manualną skrzynię od ZF, 6-biegową manualną skrzynię 8-biegową manualną Eaton lub automatyczną 6-biegową MAN TipMatic. Każda z tych propozycji to świetne rozwiązanie.

Każdy z samochodów z tej serii jest dostępny z jedną z trzech dostępnych kabin. Różniły się one wymiarami, a tym samym ilością miejsc siedzących. Jednak najczęściej spotykaną opcją, która montowana jest do aut wykorzystywanych do dystrybucji lokalnej, jest kabina C. Czytelna deska rozdzielcza wraz z tablicą ze wskaźnikami to swoiste centrum dowodzenia. Oferuje ona wbrew pozorom optymalną ilość miejsca, by zapewnić wysoki komfort jazdy. A to nie wszystko. W wersji tej pojawia się ponadto regulowany w każdej płaszczyźnie fotel kierowcy, dzięki czemu istnieje możliwość jego optymalnego dopasowania do użytkownika. Jednostopniowe wejście to również wygoda dla kierowcy zawodowego.

Systemy, które gwarantują wysokie bezpieczeństwo jazdy

MAN TGL 8.190 4×2 posiada blokadę różnicową oraz system ECAS, czyli elektryczną regulację wysokości zawieszenia. Co więcej, by jeszcze lepiej nasze auto prowadziło się po drodze, wyposażono je w stabilizator. Układ hamulcowy to kolejna chluba MAN-a. Każde ze swoich aut, tak jest i w tym przypadku, wyposaża w układ hamulcowy BrakeMatic. Jest to elektroniczny system hamulcowy. Jako dodatkowe zabezpieczenia wykorzystano systemy ESP, ASR oraz ABS, dzięki czemu niestraszne są podróże nawet w czasie zimowych, krótkich dni. W naszym egzemplarzu pojawia się także tak pożądany hamulec silnikowy EVB i będący niemal standardem tempomat, o ograniczniku prędkości nie wspominając.

Jak widać, auto to jest całkiem ciekawą propozycją, która pojawia się w ofertach sprzedaży w atrakcyjnej cenie. Cechuje się przede wszystkim wysoką jakością, niezawodnością oraz dużą dbałością o szczegóły wykonania. Wszystko to sprawia, że choć nie są to modele nowe cieszą się one zainteresowaniem wśród potencjalnych użytkowników.

Dane techniczne - MAN TGL 8.190 4x2 
Dopuszczalna masa całkowita8t
Moc silnika141.7 kW
Przednie zawieszenieL
KabinaC
Tylne zawieszenieB
Rodzaj napędu4x2
Norma emisjiEuro 6
Rozstaw osi3050 mm
Masa całkowita zestawu###
Typ skrzyni biegówA/man.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest