MAN TGL dane techniczne

29 kwietnia 2021 | MAN TGL, Warto wiedzieć

MAN TGL dane techniczne – połączenie doskonałych osiągów z zaskakującym designem

MAN TGL to produkowana przez niemiecki koncern MAN seria lekkich i średnich aut ciężarowych. Na rynku dostępna od 2005 roku, wchodząc wyparła poprzednią serię samochodów ciężarowych MAN L2000. Podzespoły oraz rozwiązania konstrukcyjne zostały zaczerpnięte z serii MAN TGA. Duże zdziwienie wzbudziła kabina kierowcy oraz iście sportowe motywy na niej umieszczone. Design dość ekstrawagancki, choć cieszący się dużą dozą popularności, jeśli spojrzymy na nasze drogi. Co jednak kryje się pod maską? I tu niespodzianka – ważący zaledwie 490 kilogramów, mocniejszy, 4-cylindrowy silnik o pojemności 4,6 litra.

Nie tylko Wam zaświeciły się oczy na myśl o MAN TGL dane techniczne. Silnik posiada 220 KM i 850 Nm, a całość zwieńczona jest faktem, że zaprezentowany moment obrotowy dostępny jest już od 1300 obr/min. Dzięki temu zdecydowanie nawet podczas jazdy z maksymalnym obciążeniem, nie można uznać, że jest to auto ociężałe i powolne. Komfort jazdy znacznie podnosi 6-biegowa, zautomatyzowana skrzynia biegów TipMatic.

Jak wiadomo zarówno bezpieczeństwo jak i wygoda kierowcy są w takim wypadku jedną z kluczowych cech auta. Jesteśmy niemalże pewni, że zaprezentowana skrzynia biegów zadowoli każdego kierowcę. A zwłaszcza tych, którzy zamiast w dalekie trasy, jeżdżą po mieście. Dodatkową zaletą w tym wypadku jest również to, że dość łatwo silnik „wchodzi” na wysokie obroty, co w połączeniu z prawidłowo zestopniowywaną skrzynią biegów sprawia, że samochód rusza w sposób zdecydowany i dynamiczny. Dzięki temu mamy pewność, że przy włączaniu się do ruchu, nie będzie stanowił żadnego zagrożenia.

Wnętrze kabiny kierowcy – nie tylko praca, ale i przyjemność

MAN TGL wyposażony jest w dużą kabinę typu L i ma do zaoferowania kierowcy wygodną leżankę, której szerokość wynosi aż 75 cm. Jakie jeszcze zalety posiada to auto?

  • 17,5 calowe koła i nisko zawieszona kabina,
  • wygodny fotel zawieszony pneumatycznie, posiadający ogrzewanie i możliwość regulacji części lędźwiowo-plecowej,
  • wystający jedynie 14 cm ponad poziom podłogi tunel silnika, pozwala na stosunkowo swobodne przemieszczenie się po kabinie,
  • czytelna deska rozdzielcza z białym wyświetlaczem,
  • wielofunkcyjną kierownicę.

Co jeszcze urzekło nas w prezentowanym modelu auta? I nie mówimy chwilowo typowo o designie, lecz o bezpieczeństwie. MAN TGL zaskakuje bardzo dobrą widocznością wokół samochodu, co zasługą jest doskonale dopasowanych lusterek oraz dużych okien. Godne uwagi jest również wyciszenie kabiny, które podtrzymuje standardy innych modeli aut ciężarowych znajdujących się na rynku, jak i mechaniczno-pneumatyczne zawieszenie kabiny oraz całego samochodu. Dzięki wykorzystaniu resorów parabolicznych w przedniej osi, poduszek powietrznych w tylnej a w obu tych przypadkach dodatkowo zamontowane zostały stabilizatory przechyłu można odnieść wrażenie, że samochód doskonale czuje drogę. Na szczęście oszczędza tego kierowcy i nie naraża go na podrygiwania i podskakiwania na wszelkich nierównościach, których jak wiadomo na naszych drogach nie brakuje.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest