MAN TGM 12.290 4×2 dane techniczne – multifunkcyjna kierownica, gwarancją wygody i komfortu

17 sierpnia 2021 | MAN TGM, Warto wiedzieć

MAN TGM 12.290 to jedna z tych propozycji, która nieźle sprawdzi się jako pojazd w ruchu dystrybucyjnym. Jest samochodem, który nie tylko dzięki swojemu wyposażeniu czy wykonaniu zrzesza wokół siebie zadowolonych użytkowników. Model ten jako duża ciężarówka posiada szoferkę, która jest większa niż w przypadku TGL, dzięki czemu jest bardziej przestronna. Mowa tutaj zarówno o wersji pojedynczej, jak i podwójnej. Wyposażono ją w schowki o odpowiedniej pojemności, umieszczone na przedniej ścianie, a także w bardzo wygodną leżankę o dużej grubości, która zapewnia duży komfort odpoczynku. Ponadto producent zainwestował również w tym przypadku w praktyczne schowki dostępne z zewnątrz kabiny. Jednak to nie wszystko. By jeszcze mocniej wpłynąć na bezpieczeństwo i komfort jazdy MAN postanowił zamontować w nich wygodne fotele, zarówno kierowcy, jak i pasażera. Czarna deska rozdzielcza, choć klasyczna i prosta to wyposażona została w duże i czytelne zegary. Niestety plastiki, które wykorzystano do produkcji tych elementów, mogą wyglądać na słabej jakości, dlatego nie każdemu mogą przypaść do gustu. Do zalet tego modelu z całą pewnością można zaliczyć multifunkcyjną kierownicę o ergonomicznym kształcie, która umożliwia sterowanie urządzeniami znajdującymi się w kabinie kierowcy. Zobaczmy teraz MAN TGM 12.290 4×2 dane techniczne.

6-cylindrowy silnik o mocy 290 KM – idealna jednostka napędowa MAN TGM 12.290 4×2 dane techniczne

Pod maską tego dystrybucyjnego MAN TGM 12.290 z napędem na jedną oś znajduje się 6-cylindrowy silnik z serii D0836, o mocy 290 KM. To właśnie ta moc, jak również dobre osiągi, a także niska awaryjność sprawiają, że posiada on dużą rzeszę zwolenników. Modele te dostępne są zarówno z manualną, jak i z automatyczną skrzynią biegów. Jednak element ten nie stanowi najlepszej zalety tego TGM-a. Zarówno wersja manualna, jak i automatyczna nie należy do najszybszych, choć mimo to jest stosunkowo praktyczna i wygodna w użyciu.

Duża moc silnika i wygodna szoferka – auto które zwróci Twoją uwagę

Znajdujące się w tym modelu zawieszenie pneumatyczne pozwala na płynną jazdę po wszelkich nierównościach w nawierzchni dróg. Jest praktyczne, choć droższe w utrzymaniu niż jego konkurencja – resory piórowe lub paraboliczne. Podsumowując MAN TGL 12.290 to przede wszystkim silnik o odpowiedniej mocy oraz przestronna i niezwykle wygodna szoferka. Ponadto dobre zawieszenie, które doskonale sprawdza się w swojej roli i trochę gorszy automat, którego naprawa może pociągnąć nas trochę po kieszeni.

Dane techniczne -TGM 12.290 4x2 MAN 
Dopuszczalna masa całkowita12 t
Moc silnika216 kW
Przednie zawieszenie###
KabinaC / L / LX / Crew
Tylne zawieszenieL
Rodzaj napędu4×4
Norma emisjiEuro 4
Rozstaw osi4725 mm
Masa całkowita zestawu###
Typ skrzyni biegów###
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest