MAN TGM 13.290 4×4 – samochód ciężarowych do zadań specjalnych

19 listopada 2021 | MAN TGM, Warto wiedzieć

TGM to kolejna świetna seria od MAN-a, która cieszy się również dużym zainteresowaniem wśród użytkowników. Doskonała jakość wykonania, wysokogatunkowe materiały użyte do produkcji z całą pewnością wpływają również na tak dobrą opinię tej serii. Dzisiaj mamy przyjemność przedstawić Wam TGM 13.290 4×4. Jest to 13 tonowy gigant z sześciocylindrowym silnikiem z serii D0836 o pojemności 6,9 litra pod maską. Jego niemal najwyższa moc wynosząca 290 KM pozwala mu bez trudu wykonywać manewry nie tylko na płaskiej nawierzchni, ale również i na wzniesieniach. Dzięki temu komfort jazdy tym samochodem ciężarowym jest naprawdę wysoki. Ponadto silnik ten spełnia normy emisji Euro VI, dzięki czemu jest nie tylko ekonomiczny przy odpowiedniej jeździe, ale i ekologiczny. Wytrzymałe zawieszenie, odpowiedni rozstaw osi 3950 mm pozwala na stabilne trzymanie się naszej ciężarówki na drodze.

Samochód niemal idealny dla wielu użytkowników

Wiele osób uważa, że jest to dość lekki samochód ciężarowy, którego kabina jest zaletą. Przestronna z pakownymi skrytkami. A gdy potrzeba wyposażona w wygodną leżankę. Wszystko to sprawia, że komfort użytkowania auta wzrasta. Dodatkowo wyposażenie: ergonomiczna kierownica, regulowane we wszystkich płaszczyznach siedzenie kierowcy, czytelna i dobrze widoczna deska rozdzielcza z odpowiednio rozmieszczonymi zegarami zdecydowanie ułatwiają odczytywanie niezbędnych wartości. Do tego na wyposażeniu znajduje się tempomat, który czuwa nad odpowiednimi godzinami pracy. A w połączeniu z ogranicznikiem prędkości nad odpowiednią prędkością jazdy.

Układ hamulcowy to nie tylko gwarancja wysokiego bezpieczeństwa, ale i spokojnej niezakłóconej jazdy. Nie tylko obecne systemy typu ESP, ASR czy ABS, ale i hamulec silnikowy wpływają zdecydowania na wygodę jazdy, co jest tak bardzo cenione wśród kierowców tego całkiem młodego giganta. Czasami jednak zdarza się, że niektórzy użytkownicy narzekają na problemy z elektryką. Według nas są to stosunkowo odosobnione przypadki. A jak wiadomo, nie ma aut bezawaryjnych, szczególnie jeśli są eksploatowane tak jak samochody ciężarowe.

Dlatego, zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję związaną z zakupem swojego praktycznego MAN-a w pierwszej kolejności zapoznaj się z jego danymi technicznymi. Pozwolą Ci one ocenić czy spełnia on Twoje oczekiwania. Następnie ważne, by dowiedzieć się, jak wygląda sprawa awaryjności konkretnego modelu. Gdy wszystkie te kwestie będą ok, uważamy, że nie warto się zastanawiać. MAN TGM 13.290 z napędem na dwie osie jest stosunkowo tanią propozycją, a dostępność części zamiennych jest dość duża.

Dane techniczne - MAN TGM 13.290 4x4 
Dopuszczalna masa całkowita13t
Moc silnika216.3 kW
Przednie zawieszenieL
KabinaC
Tylne zawieszenieB
Rodzaj napędu4x4
Norma emisjiEuro 6
Rozstaw osi3250 mm
Masa całkowita zestawu###
Typ skrzyni biegówA/man.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest