MAN TGM 15.290 4×2 dane techniczne – czy jest wart uwagi?

17 sierpnia 2021 | MAN TGM, Warto wiedzieć

MAN TGM 15.290 4×2 to propozycja niemieckiego producenta zaliczana do lekkich samochodów ciężarowych. Uważana jest za produkcję mało awaryjną o dobrej wytrzymałości. Chętnie użytkowana przez kierowców zawodowych. Warto zwrócić uwagę MAN TGM 15.290 4×2 dane techniczne. Przestronne szoferki w kilku wersjach do wyboru podnoszą komfort jazdy. A ich wyposażenie jeszcze mocniej akcentuje tę zaletę. Wygodne, specjalnie wyprofilowane siedzenia, leżanki, a także pojemne schowki sprawiają, że całość jest praktycznym miejscem pracy. Multifunkcyjna kierownica e ergonomicznym kształcie pozwala na sterowanie wybranymi urządzeniami znajdującymi się na wyposażeniu szoferki. Ponadto istnieje możliwość regulacji kierownicy w pionie i przechyle. Co pozwala na optymalne ustawienie jej położenia. Niestety plastikowe wykończenia stanowią mankament, którego odbiór wizualny jest raczej niekorzystny.

Układ kierowniczy i zawieszenie – kolejne atuty prezentowanego modelu MAN TGM 15.290 4×2 dane techniczne

6-cylindorwy silnik o mocy aż 290 KM świetnie sprawdza się na różnego rodzaju drogach. Jego moc z powodzeniem pomoże Ci pokonywać również nierówności terenu, dzięki czemu model ten dedykowany jest do dystrybucji. Choć pojemność tej jednostki napędowej nie jest najniższa, bo wynosi 6,9 litra, to przy odpowiednim dbaniu o jej stan techniczny i zalewaniu dobrej jakości oleju napędowego sprawuje się całkiem dobrze. Tak naprawdę silniki te uważane są za bardzo dobre jakościowo i bezawaryjne. Jako dobrego partnera dla silnika D0836 producent zastosował między innymi zautomatyzowaną skrzynię biegów. Jednak zdarzają się również modele w wersji manualnej. Tak naprawdę wybór ten pozostawiamy kierowcom zawodowym i im indywidualnym upodobaniom.

Zawieszenie pneumatyczne to również kolejna z zalet tego modelu. Tego typu rozwiązanie, choć jest nieco droższe niż w opcji z resorami piórowymi lub pneumatycznymi, jest dużo bardziej efektywne. Jadąc naszym MAN-em TGM 15.290 po drodze, w której istnieją nierówności, niemal ich nie czujemy. Samochód ten niemal płynie po nawierzchni co wpływa na wysoki komfort prowadzenia. Ponadto możliwość sterowania pneumatyką osi w zakresie nawet do 20 cm sprawia, że bez trudu dopasujemy jego wysokość do konkretnych warunków na drodze. Nie straszne będą nam różnego rodzaju krawężniki i inne przeszkody.

Jak sam widzisz, jest to propozycja, którą można podsumować w kilku słowach. To wytrzymałe auto wyposażone w silnik, który nie sprawia kłopotów. Ponadto przestronna szoferka z wyposażeniem to komfort jazdy. Wytrzymałe zawieszenie zapewni bezpieczeństwo. Jedynie skrzynia biegów w wersji automatycznej oraz średniej jakości plastiki wypadają blado na tle pozostałych zalet.

Dane techniczne -TGM 15.290 4x2 MAN 
Dopuszczalna masa całkowita15 t
Moc silnika216.3 kW
Przednie zawieszenieL
KabinaC
Tylne zawieszenieB
Rodzaj napędu4×2
Norma emisjiEuro 4
Rozstaw osi3575 mm
Masa całkowita zestawu###
Typ skrzyni biegówA/man.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest