MAN TGM 15.320 – rozwiązanie idealne do transportu dystrybucyjnego

21 grudnia 2021 | MAN TGM, Warto wiedzieć

Jako profesjonaliści, którzy od wielu lat mają styczność z samochodami ciężarowymi i częściami zamiennymi do nich wiemy dobrze, że szeroki wybór na rynku polskim nie ułatwia podjęcia decyzji. Jednak wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od danego modelu i do czego chcesz wykorzystywać auto ciężarowe. Dlatego przychodzimy do Ciebie z propozycją. Chcemy Ci przybliżyć dzisiaj jeden z modeli od renomowanej marki MAN. Mowa tutaj o MAN-ie TGM 15.320 4×2. Jest to propozycja z napędem na jedną oś, której dopuszczalna masa całkowita wynosi 15 ton. Rozstaw osi w tym przypadku to 3575 mm. Zawieszenia, z jakimi mamy do czynienia w tej wersji to przednie – typ L oraz tylne – typ B.

Do wielu niepodważalnych atutów tego modelu, którym postaramy się poświęcić nieco uwagi w dzisiejszym artykule, należy z całą pewnością przestronna i niezwykle komfortowa kabina C. Pakowne schowki, wygodne fotele kierowcy, optymalna wysokość szoferki pozwalająca na swobodne poruszanie się po niej. A także ergonomiczna, multifunkcyjna kierownica sprawiają, że kierowcy określają to wnętrze jako wyjątkowo wygodne. Zarówno do pracy, jak i odpoczynku. Deska w kolorze czarnym posiada widoczne nawet w godzinach nocnych zegary. Jednak zarówno kolor, jak i jakość plastików wykorzystanych do jej wykończenia budzi wiele kontrowersji. Kierowcy uważają, że kolor zbiera kurz, a wykończenia wyglądają na słabej jakości.

Silnik, który pomoże pokonać nawet duże podjazdy

Pod maską znajduje się niezwykle mocny, tak naprawdę najmocniejszy z możliwych silnik sześciocylindrowy o mocy 320 kM i pojemności 6,9 litra. Jest to propozycja należąca do serii D0835. Skrzynia biegów to w zależności od wersji, jaką wybierzemy automat lub manual. Na temat opcji automatycznej pojawiają się informacje, które mogą nieco zniechęcić niektórych potencjalnych użytkowników, choć my uważamy, że nie do końca jest właśnie tak. Opinie, które możesz znaleźć w internecie, mówią, że skrzynia ta jest dość wolna. Według nas jest to kwestia indywidualna.

Zawieszenie to kolejny atut prezentowanego przez nas MAN-a TGM 15.320. W tym przypadku mamy do czynienia z zawieszeniem pneumatycznym, które zapewnia równie wysoki komfort w przypadku zawieszenia na poduszkach. A co ważne jest dużo tańsze i prostsze w eksploatacji. Gdybyśmy chcieli jak najkrócej określić tego MAN-a to wystarczyłoby powiedzieć, że mamy do czynienia z autem ciężarowym, które posiada przestronną szoferkę, mocny silnik, komfortowe zawieszenia. A jego ewentualne wady przyćmiewa duża ilość zalet.

Dane techniczne - TGM 15.320 4x2 MAN 
Dopuszczalna masa całkowita15 t
Moc silnika238.6 kW
Przednie zawieszenieL
KabinaC
Tylne zawieszenieB
Rodzaj napędu4x2
Norma emisjiEuro VI
Rozstaw osi3575 mm
Masa całkowita zestawu###
Typ skrzyni biegówA man.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest