Mercedes Atego 1216K 4×2 – w poszukiwaniu doskonałej jakości aut ciężarowych używanych

21 grudnia 2021 | Mercedes Atego, Warto wiedzieć

Jesteś właścicielem firmy transportowej, albo pracownikiem? Szukasz auta, które pozwoli efektywnie wykonywać obowiązki kierowcy? Masz możliwość wyboru z wielu modeli, które dostępne są na naszym rynku. My dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć Ci odrobinę propozycję dedykowaną do transportu budowlanego od Mercedesa. Atego 1216K 4×2 z napędem na jedną oś, bo o nim mowa to jeden z tych modeli, który cieszy się zainteresowaniem wśród Klientów. Samochody z tej serii uznawane są za pojazdy ciężarowe, które nie przysparzają zbyt wielu nieoczekiwanych napraw swoim użytkownikom. Wersja, której chcemy poświęcić dzisiaj nieco uwagi, jest 11,5 tonowym ciągnikiem siodłowym. Pod maską producent schował 4-cylindrowy silnik o mocy 115 kW i obrotach 1200-1600 rpm. Spełnia on standardy spalin Euro VI. Ze względu na fakt, że nie jest to najmocniejszy motor, część z kierowców zawodowych uważa, że nie ma za bardzo czym poszaleć. A jazda ciężarówką przy pełnym załadunku mogłaby być bardziej przyjemne. Jednak to jedna z niewielu niedogodności, na które możesz się natknąć przy tym Atego.

Wyposażenie gwarantujące wysoki komfort i bezpieczeństwo

Co ważne, modelem tym jeździ się wygodnie, komfortowo, a jednocześnie bezpiecznie. Jest to zasługa nie tylko odpowiednio przestronnej szoferki ze schowkami, ergonomiczną kierownicą, siedzeniami i dodatkowym wyposażeniem, ale i dodatkowych systemów bezpieczeństwa. Dobre wyciszenie kabiny oraz możliwość podnoszenia jej do czynności serwisowych stanowią z całą pewnością niepodważalne atuty tego modelu.

Na stanie w Mercedes Atego 1216K odnajdziesz między innymi limiter prędkości do 90 km/h, tachograf, tempomat czy FleetBoard EcoSupport, który pomoże Ci odnaleźć się idealnie w roli kierowcy zawodowego. Jest swego rodzaju odpowiednikiem elektronicznego trenera jazdy. Dzięki czemu jazda ciężarówką będzie bardziej ekonomiczna. Ponadto system ESP oraz ABS i ASR zadbają o optymalną kontrolę trakcji i nie tylko podczas jazdy, dzięki czemu niestraszne będą nawet najmniej sprzyjające warunki pogodowe.

Manualna skrzynia biegów, choć może nie jest tak wygodna, jak automat ma również swoich zwolenników. Atego posiada dwa baki jeden plastikowy o pojemności 120 litrów, drugi 25-litrowy z AdBlue. Do najczęściej spotykanych usterek zalicza się gnijące przewody elektryczne. Jak więc możesz zauważyć, jest tego niewiele. Dlatego, jeśli planujesz jakiś stosunkowo nowy model używanego samochodu ciężarowego do swojej firmy logistycznej lub transportowej według nas Mercedes Atego 1216K jest propozycją wartą uwagi. Jednak przed każdym zakupem w pierwszej kolejności zapoznaj się z danymi technicznymi konkretnych modeli, by móc stwierdzić, czy wpisują się one w Twoje oczekiwania.

Dane techniczne - Atego 1216 K 4x2 Mercedes-Benz 
Dopuszczalna masa całkowita11.5 t
Moc silnika115 kW
Przednie zawieszenieB
KabinaS cab
ClassicSpace
Tylne zawieszenieB
Rodzaj napędu4x2
Norma emisjiEuro VI
Rozstaw osi3260 mm
Masa całkowita zestawu15 t
Typ skrzyni biegówman.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest