Mercedes Atego 1318 L 4×2 dane techniczne – co warto wiedzieć o tym modelu?

17 sierpnia 2021 | Mercedes Atego, Warto wiedzieć

Kolejnym modelem samochodu ciężarowego popularnego producenta Mercedes-Benz, który postaram się przybliżyć, jest Mercedes Atego 1318 L4x2. Ten pojazd o sztywnym podwoziu został wyprodukowany z myślą o transporcie dystrybucyjnym. Zwróć uwagę na Mercedes Atego 1318 L 4×2 dane techniczne. Jego dopuszczalna masa całkowita wynosi 13,5 t. Natomiast masa brutto całego zestawu to 22t. Jak w każdej ciężarówce tego producenta zadbano o odpowiednią moc silnika. Wynosi ona 177 KM i pozwala na jazdę zarówno po równej nawierzchni, jak i po wzniesieniach. Przy pochyłościach idealnie sprawdza się tutaj napęd 4×2.

Klasyczna kabina typu L umożliwia komfortową podróż, nawet przy dłuższych trasach. Dwa schodki pozwalają na wygodne wejście do szoferki. Wewnątrz znajduje się leżanka zapewniająca regenerujący odpoczynek po spędzeniu wielu godzin za kierownicą. Oprócz tego siedzenie kierowcy posiada amortyzację, a pojedynczy fotel pasażera montowany jest na sztywno. Pokryte są one pokrowcem o płaskim splocie. Tutaj wszystkie drobiazgi niezbędne w czasie podróży mają swoje miejsce, dzięki wbudowanym kilku schowkom znajdujących się w takich miejscach, aby nawet kierowca mógł po nie swobodnie sięgnąć. Wygodnym rozwiązaniem jest elektryczne lusterko główne zainstalowane po stronie kierowcy, a także filtr pyłków. Ciężarówka wyposażona jest w zawieszenie pneumatyczne na wszystkich osiach, dzięki czemu pojazd niemal płynie po drodze.

Wyposażenie pozwalające na bezpieczną podróż Mercedes Atego 1318 L 4×2 dane techniczne

Opisując wyposażenie pojazdów użytkowych, nie można zapomnieć o kwestii bezpieczeństwa. W tym zakresie model ten można pochwalić za wyposażenie w hamulce z ABS oraz tarczowe zarówno na przedniej, jak i tylnej osi. Ważnym elementem pozwalającym na stabilną jazdę jest ESP, czyli asystent kontroli stabilności. Istotnym wyposażeniem tego typu pojazdu jest tachograf umożliwiający monitorowanie funkcjonowania samochodu. W czasie długich podróży sprawdzi się tempomat ułatwiający utrzymanie stałej prędkości zwłaszcza na autostradach. Układ kierowniczy (ZF 8095), a także manualna skrzynia zmiany biegów (G 71-6/9,20-1,0) pozwala na płynną i bezpieczną jazdę. Oczywiście nie zabrakło tutaj standardowego wyposażenia współczesnych samochodów, jakim jest immobiliser z transponderem. Kierowcy chwalą sobie ten model przez wzgląd na komfort, bezpieczeństwo i funkcjonalność. Dlatego producent nie mógł zapomnieć o odpowiednich akumulatorach, a także alternatorze. Ciężarówka jest wyposażona w dwa akumulatory 12 V/165A, natomiast alternator posiada napięcie 28 V oraz natężenie 100A. Umożliwia to podróż bez lęku o rozładowanie akumulatora.

Dane techniczne -Atego 1318 L 4x2 Mercedes-Benz
Dopuszczalna masa całkowita13.5 t
Moc silnika130 kW
Przednie zawieszenieL
KabinaL cab ClassicSpace
Tylne zawieszenieL
Rodzaj napędu4×2
Norma emisjiEuro 6
Rozstaw osi4160 mm
Masa całkowita zestawu22 t
Typ skrzyni biegówman.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest