Mercedes Atego 921– model, który może zaskoczyć

7 grudnia 2021 | Mercedes Atego, Warto wiedzieć

Na naszym rynku szukając dobrego auta ciężarowego do transportu dystrybucyjnego, odnajdziesz wiele ciekawych pozycji zarówno pod względem jakościowym, jak i ekonomicznym. Wśród nich znajduje się Mercedes Atego 921. Jest to model, któremu chcielibyśmy dzisiaj poświęcić nieco uwagi. Przede wszystkim jest to ciągnik siodłowy ze sztywnym podwoziem o masie wynoszącej 9,5 t. Producent postanowił akurat w tym Atego umieścić 155 kW silnik, który spełnia standardy Euro VI. Dzięki temu propozycja ta jest ekologiczna, a to wszystko zasługa 25 litrowego baku AdBlue. Na standardowym ramieniu umieszczono sprężynę przednią paraboliczną, jak również pod stabilizator na tylnej osi.

Zalety, których nie da się podważyć

Niepodważalnym atutem tego modelu jest z całą pewnością jego szoferka. To przestronne miejsce nie tylko pracy, ale i odpoczynku, a nawet czasami i posiłku. Dzięki odpowiednio dobranym wymiarom kabina kierowcy staje się wygodna w użytkowaniu. A jej praktyczne i funkcjonalne schowki zapewniają odpowiednią ilość miejsca na ukrycie swoich skarbów. Komfortowa leżanka pozwoli Ci odpocząć po trudach wielogodzinnej jazdy. Dzięki czemu będziesz mógł szybko i przyjemnie zapaść w efektywny sen przed kolejną podróżą. A to nie wszystko. Wyposażenie znajdujące się wewnątrz szoferki również wpływa na jakość pracy.

Przede wszystkim kierownica, odpowiednio wyprofilowana i wielofunkcyjna w połączeniu z ergonomicznymi miejscami pracy kierowcy stanowią z całą pewnością kolejne zalety tego modelu. Czytelna deska z tablicą wyposażoną we wskaźniki z kolorowymi wyświetlaczami ułatwiają odczytywania poszczególnych wskazań. Nawet w godzinach nocnych.

Praktyczny, funkcjonalny, a jednocześnie niezawodny układ kierowniczy i nie tylko

Na uwagę zasługuje również pozostałe wyposażenie. Zarówno niezwykle funkcjonalne systemy wpływające na zwiększenie bezpieczeństwa pracy, jak i tempomat, tachograf czy ogranicznik prędkości do 90 km. W modelu tym mamy do czynienia z systemem kontroli trakcji ESP oraz ABS-em. Za optymalnie komfortowe prowadzenie odpowiada skrzynia biegów G 90-6/6.70-0.73 oraz układ kierowniczy od ZF 8095. Całość uważana jest przez użytkowników za całkiem niezłą propozycję, która rzadko zawodzi. Dlatego Atego 921 jest tak chętnie wybierany przez kierowców zawodowych. Jednak nie tylko. Wybierają go również właściciele firm logistycznych i transportowych.

Jeśli więc szukasz ciężarówki odpowiedniej dla siebie, która spełni oczekiwania, zapoznaj się z ofertą dostępnych modeli, sprawdź ich dane techniczne. Następnie odszukaj opinie o wybranych pojazdach, by móc cieszyć się optymalnym wyborem na lata.

Dane techniczne - Atego 916 K 4x2 Mercedes-Benz 
Dopuszczalna masa całkowita9.5 t
Moc silnika155 kW
Przednie zawieszenieB
KabinaS cab ClassicSpace
Tylne zawieszenieB
Rodzaj napędu4×2
Norma emisjiEuro 6
Rozstaw osi3020 mm
Masa całkowita zestawu22 t
Typ skrzyni biegówman.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest