Mercedes Atego II 815 dane techniczne

10 lipca 2021 | Mercedes Atego, Warto wiedzieć

Mercedes Atego II 815 – dystrybucyjne dzieła sztuki od koncernu Daimler

Za samochód dystrybucyjny uważa się pojazd ciężarowy, którego dopuszczalna masa całkowita wynosi 25 ton. Jednym z nich jest Mercedes Atego II 815 drugiej generacji. Pochwalić się on może wyjątkowo długo działającym silnikiem, trwałą przekładnią i mocnym sprzęgłem. Jakie jeszcze zalety wyróżniają wspomniany wyżej samochód ciężarowy? Z pewnością warto zwrócić uwagę na fakt, że układ paliwowy ze wtryskiem wyposażonym w jednostkowe pompy bardzo dobrze reaguje na ropę niskiej jakości. Warte zauważenia jest również stosunkowo niskie spalanie – w cyklu mieszanym zużywa od 14 do 16 l ON na 100 km. Co jeszcze warto wiedzieć o Mercedesie Atego II 815 dane techniczne?

Atego II 815 dane techniczne- dlaczego warto zwrócić uwagę na ten model auta ciężarowego?

Kilka zalet wymieniliśmy już wyżej. To jednak nie wszystko, co wyróżnia Mercedesa Atego 815. Zwracamy Twoją uwagę na sześciostopniowe skrzynie biegów, które wytrzymają długą eksploatację i to bez żadnych większych awarii. Trwałością wyróżniają się także sprzęgła oraz tylne mosty. Na uwagę zasługuje również silnik – turbodiesel OM904LA, który wyróżnia się pojemności 4,25 l i mocą 150 KM ma opinię niezawodnego. Znaleźć można opinie, że średnio pozwala on na przejechanie nawet 800 tys. km. Podczas użytkowania ropy niższej jakości, sporadycznie pojawić się mogą nieszczelności oringów pomp wtryskowych. Minusem może być również szwankująca elektronika diagnostyczna Telligent. Zdarzają się opinie, że stabilizator tylnej osi w klasycznym podwoziu jest niezbyt wytrzymały. Zazwyczaj jednak ma to związek z przeciążenia pojazdu. Pojazd pochlebne oceny zbiera również za mocną, bardzo dobrze zabezpieczoną przed korozją ramę oraz skuteczny i niezawodny układ hamulcowy.

Szeroki wybór szoferek dla Twojej wygody

Mercedes Atego II 815 posiada do wyboru aż cztery rodzaje szoferek: dzienną, dzienną wydłużoną, sypialną oraz sypialną podwyższoną. Użytkownicy prezentowanego modelu auta najczęściej chwalą sobie ergonomię kokpitu oraz wygodny fotel z pneumatyczną amortyzacją. Ma on jednak niestety kilka wad również. Jedną z nich jest mało wydajny system wentylacyjny i grzewczy. Kolejnym minusem może być zbyt mała ilość półek oraz skrytek. Kierowcy za minus uważają również zbyt nisko umieszczone reflektory, które przez to narażone są na uszkodzenia.

Mercedes Atego 815 drugiej generacji to pojazd, który wśród zawodowych kierowców cieszy się bardzo dobrą opinią. Oprócz wymienionych w powyższym artykule zalet a on jeszcze jedną, która wpływa na nierujnowanie Twojego budżetu. Części oraz serwis nie są dużym wydatkiem.

Dane techniczne - Mercedes Atego 1223
Dopuszczalna masa całkowita8 t
Moc silnika112 kW
Przednie zawieszenieVL4/51
KabinaS cab ClassicSpace
Tylne zawieszenieVL4/51
Rodzaj napędu4x2
Norma emisjiEuro VI
Rozstaw osi4.220 mm
Masa całkowita zestawu25 t
Typ skrzyni biegówman.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest