Mercedes-Benz 1217 Atego dane techniczne – czy to konkurencyjna alternatywa dla MANA?

9 sierpnia 2021 | Mercedes Atego, Warto wiedzieć

Mercedes-Benz 1217 Atego to propozycja, której produkcja rozpoczęła się na przełomie XX i XXI wieku. W swoich początkach samochody te miały wadę kabiny, która z czasem została usunięta. Seria Atego zaliczana jest raczej do dobrych jakościowo samochodów ciężarowych, które bez problemu wytrzymują długie trasy. Kabiny w modelu 1217, które spełniają wymagania ECR R29, posiadają dużo miejsca wewnątrz oraz niezbędne i pożądane przez kierowców zawodowych skrytki. W tym przypadku umiejscowione na ścianie tylnej. Przyjrzyjmy się Mercedes-Benz 1217 Atego dane techniczne .Wyciszenie, jakie zapewnia producent, według danych technicznych zapewnia wygłuszenie do 78dB, więc w środku nie jest ani za cicho, ale nie jest również ekstremalnie głośno. Ich silniki diesla to ekologiczne propozycje, 4-cylindrowe w układzie rzędowym (OM 904 LA LEV). Maksymalna moc, jaką są w stanie osiągać, może dochodzić nawet do 170 KM. Nie jest to najwyższa wartość, jednak Atego daje radę na wzniesieniach. 6-biegowa skrzynia całkowicie zsynchronizowana ze sterowaniem mechanicznym G 60-6/9,2-1,0 zapewnia stosunkowo płynną zmianę biegów, co wpływa na komfort jazdy. By zapewnić jeszcze większą wygodę kierowcom, Mercedes postanowił wyposażyć swoje auta w kierownicę z możliwością regulacji w pionie i przechyle z blokadą.

Zawieszenie – tanie rozwiązanie zapewniający średni poziom komfortu jazdy

Zawieszenie w tym przypadku to tańsze rozwiązanie. Z przodu znajdują się resory paraboliczne ze stabilizatorem. Z tyłu natomiast resory paraboliczne o progresywnej charakterystyce z amortyzatorami teleskopowymi. Choć nie zapewniają one może, aż tak dużej miękkości zawieszenia, jak rozwiązanie pneumatyczne to jednak mimo to, bardzo chętnie są wykorzystywane jako dobra alternatywa.
Odpowiedni poziom hamowania zapewniają w tym przypadku hamulce tarczowe z osuszaczem powietrza, które automatycznie dostosowują się do obciążenia. Jeśli chodzi o hamulec pomocniczy i postojowy, w tym przypadku producent postawił na opcję mechaniczną, działającą na tylne koła.

Wyposażenie dodatkowe, które w znacznym stopniu ułatwi Ci pracę – Mercedes-Benz 1217 Atego dane techniczne

Dodatkowe wyposażenie samochodu ciężarowego Mercedes-Benz 1217 Atego stanowi m.in. tachograf i obrotomierz elektryczny. Dodatkowo znajdziesz w niej również możliwość regulacji położenia świateł w zależności od obciążenia. Wszystko to, sprawia że kierowcy chętnie użytkują samochód w te wersji.
Mercedes-Benz 1217 Atego to propozycja zaliczana do dużych aut ciężarowych, która jest jedną z częściej wykorzystywanych w firmach zajmujących się transportem. Więc wyciągając wnioski, podsumowanie nasuwa się samo.

Dane techniczne -Mercedes-Benz Atego 1217 
Dopuszczalna masa całkowita11.9 t
Moc silnika125 kW
Przednie zawieszenie###
KabinaKrótka kabina MAN
Tylne zawieszenie###
Rodzaj napędu4×2
Norma emisjiEuro 2
Rozstaw osi3560 - 5360
Masa całkowita zestawu###
Typ skrzyni biegów6 G 60-6/9,2-1,0
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest