Mercedes-Benz Atego 1221L/NR 4×2 dane techniczne

17 sierpnia 2021 | Mercedes Atego, Warto wiedzieć

Jednym z wielu modeli ciężarówek producenta Mercedes-Benz jest wariant Atego 1221L/NR 4×2. Pojazd jest przeznaczony z myślą o transporcie dystrybucyjnym i wyprodukowany został na sztywnym podwoziu. Zobaczmy teraz dane techniczne Mercedes-Benz Atego 1221L/NR 4×2 . Jest to samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej 11,99t. Waga brutto całego zestawu wynosi 15,49t. Jak większość pojazdów tego typu został on wyposażony w napęd 4×2 pozwalający na płynną jazdę również po wzniesieniach. Silnik o mocy 211 KM sprawia, że ciężarówka radzi sobie niemal w każdych warunkach. Ten model jest produkowany przez koncern Daimler od 2013 roku. Pojazd posiada zgodność z najnowszą normą emisji spalin Euro VI. Wyposażono go w kabinę kierowcy typu L, a cały pojazd zmontowany jest na klasycznej, wytrzymałej ramie. Aby poprawić komfort jazdy, ciężarówka posiada zawieszenie pneumatyczne na wszystkich osiach.

Opisując samochód ciężarowy, nie można zapominać o kabinie kierowcy. Ten model ze względu na wysokie umiejscowienie szoferki posiada przed wejściem dwa stopnie. Wewnątrz umieszczono dwa fotele: jeden kierowcy i jeden pasażera. Siedzenie kierowcy w celu maksymalizacji komfortu jazdy posiada amortyzację, natomiast fotel pasażera montowany jest na sztywno. Dzięki zamontowaniu leżanki w czasie długich podróży kierowca może w każdej chwili udać się na odpoczynek bez względu na to, w jakim miejscu obecnie się znajduje. Oczywiście producent nie zapomniał o takich udogodnieniach jak: kilka schowków na drobiazgi niezbędne w podróży, filtr pyłków czy wywietrznik dachowy. Ważnym udogodnieniem jest lusterko elektryczne zamontowane po stronie kierowcy.

Bezpieczeństwo podróży Mercedes-Benz Atego 1221L/NR 4×2 — dane techniczne

Jednym z wielu modeli ciężarówek producenta Mercedes-Benz jest wariant Atego 1221L/NR 4×2. Pojazd jest przeznaczony z myślą o transporcie dystrybucyjnym i wyprodukowany został na sztywnym podwoziu. Jest to samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej 11,99t. Waga brutto całego zestawu wynosi 15,49t. Jak większość pojazdów tego typu został on wyposażony w napęd 4×2 pozwalający na płynną jazdę również po wzniesieniach. Silnik o mocy 211 KM sprawia, że ciężarówka radzi sobie niemal w każdych warunkach. Ten model jest produkowany przez koncern Daimler od 2013 roku. Pojazd posiada zgodność z najnowszą normą emisji spalin Euro VI. Wyposażono go w kabinę kierowcy typu L, a cały pojazd zmontowany jest na klasycznej, wytrzymałej ramie. Aby poprawić komfort jazdy, ciężarówka posiada zawieszenie pneumatyczne na wszystkich osiach.

Opisując samochód ciężarowy, nie można zapominać o kabinie kierowcy. Ten model ze względu na wysokie umiejscowienie szoferki posiada przed wejściem dwa stopnie. Wewnątrz umieszczono dwa fotele: jeden kierowcy i jeden pasażera. Siedzenie kierowcy w celu maksymalizacji komfortu jazdy posiada amortyzację, natomiast fotel pasażera montowany jest na sztywno. Dzięki zamontowaniu leżanki w czasie długich podróży kierowca może w każdej chwili udać się na odpoczynek bez względu na to, w jakim miejscu obecnie się znajduje. Oczywiście producent nie zapomniał o takich udogodnieniach jak: kilka schowków na drobiazgi niezbędne w podróży, filtr pyłków czy wywietrznik dachowy. Ważnym udogodnieniem jest lusterko elektryczne zamontowane po stronie kierowcy

Każdy pojazd ciężarowy (i nie tylko) wyposażony jest w odpowiednie hamulce dopasowane do jego masy i przeznaczenia. W tym modelu zdecydowano się zainstalować hamulce ze wspomaganiem ABS oraz hamulce tarczowe na przedniej, jak i tylnej osi. Nad stabilnością jazdy czuwa system ESP, czyli asystent kontroli stabilności. Układ napędowy wyposażono w ogranicznik prędkości do 90 km/h, co jest wręcz niezbędne w przypadku tego typu pojazdów. Wyposażenie pojazdu w tempomat pozwala na podniesienie komfortu podróży zwłaszcza dla kierowców jeżdżących w długie i monotonne trasy. Samochód ciężarowy nie należy do pojazdów, którymi łatwo się kieruje. Dlatego bardzo ważny jest odpowiedni układ kierowniczy. Zastosowano tutaj wersję ZF8095, a jeśli chodzi o zmianę biegów, to odbywa się ona manualnie. Skrzynia biegów G 90-6/6,70-0,73 pozwala na płynną i komfortową jazdę. Oczywiście standardem w wyposażeniu współczesnych samochodów jest immobiliser z transponderem, pomagający chronić pojazd przed kradzieżą.

Dane techniczne - Atego 1221 L/NR 4x2 Mercedes-Benz 
Dopuszczalna masa całkowita11.99 t
Moc silnika158 kW
Przednie zawieszenieB
KabinaL cab ClassicSpace
Tylne zawieszenieL
Rodzaj napędu4×2
Norma emisjiEuro 6
Rozstaw osi3620 mm
Masa całkowita zestawu15.49 t
Typ skrzyni biegówman.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest