Mercedes-Benz Atego 1318 K dane techniczne

1 września 2021 | Mercedes Atego, Warto wiedzieć

Mercedesy Atego są propozycją samochodów ciężarowych, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Klientów i użytkowników. To ciągniki siodłowe o sztywnym podwoziu, które swój początek mają w 1998 roku. W 2004 roku przeszły przemianę, a w 2010 roku wykonano liftingu obecnych wersji. Są to propozycje, których masa dopuszczalna mieści się w przedziale od 6,5 do 16 ton.

Wśród tych aut znajduje się dość popularny model – Mercedes-Benz Atego 1318 K z napędem na jedną oś. Sprawdź Mercedes-Benz Atego 1318 K  dane techniczne i zdecyduj czy parametry zaproponowane przez producenta będą odpowiednie dla Ciebie. Samochód ten to przykład ciągnika o podwoziu wywrotki. Całość osadzona została na stabilnej standardowej ramie. A za odpowiedni komfort jazdy odpowiada zawieszenie ze sprężynami stalowymi. Pomimo że nie zapewnia ono tak wysokiej wygody podróżowania, jak wersje pneumatyczne, stanowi jednak ekonomiczne rozwiązanie, które łatwo wymienić. Dlatego pomimo swoich niewielkich wad jest również dość chętnie wybierane przez kierowców. Model ten wyposażono w kabinę klasy S Cab Classic Space w wersji wydłużonej, dzięki temu kierowca bez trudu przemieszcza się po jej wnętrzu. Związane jest to między innymi z większą o 180 cm ścianą tylną. Choć jest to propozycja przestronna, to jest ona postrzegana z zewnątrz jako kompaktowa. Dzięki odpowiedniej pojemności schowkom, ergonomicznym fotelom i kierownicy kierowcy określają je jako szoferki odznaczające się wysoką jakością wykończenia. Ponadto kabina kierowcy została odpowiednio wygłuszona zgodne z ECE, zapewniając tym samym odpowiedni poziom hałasu podczas jazdy.

Systemy, które zwiększają bezpieczeństwo podczas jazdy Mercedes-Benz Atego 1318 K dane techniczne

By jeszcze mocniej wpływać na poziom bezpieczeństwa, producent wyposażył Mercedesa Atego 1318 K z napędem na jedną oś w limiter prędkości do 90 km/h, zgodny z ECE, a także w tachograf. Samochód ten posiada również wały odbioru mocy PTO.

Ten, choć ciężarowy to jednak zgrabny samochód wyposażony został w systemy zapewniające odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Mowa tutaj zarówno o systemie ESP, jak i układzie kontroli trakcji ASR oraz ABS. Pod maską tego giganta ciężarowego ukryto 177 konny silnik czterocylindrowy OM934, spełniający normy EURO VI. Co sprawia, że z powodzeniem możemy określić ten model jako ekonomiczny. Skrzynia biegów to manualna wersja G 71-6/9.20-1.0 a sterowanie układu kierowniczego pochodzi od ZF (wersja 8095). Aby podróż była jak najdłużej nieprzerwana przez konieczne tankowanie producent postanowił wyposażyć model ten w 120 litrowy, plastikowy bak oraz AdBlue o pojemności 25 litra. Dzięki temu możesz cieszyć się jeszcze większym komfortem podróży.

Dane techniczne -Atego 1318 K 4x2 Mercedes-Benz
Dopuszczalna masa całkowita13.5 t
Moc silnika130 kW
Przednie zawieszenieB
KabinaS cab ClassicSpace
Tylne zawieszenieB
Rodzaj napędu4×2
Norma emisjiEuro 6
Rozstaw osi3260 mm.
Masa całkowita zestawu22 t
Typ skrzyni biegówman.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest