Mercedes-Benz Atego 1323 L 4×2 dane techniczne – najważniejsze informacje

17 sierpnia 2021 | Mercedes Atego, Warto wiedzieć

Koncern Mercedes-Benz może poszczycić się wieloma ciekawymi modelami ciężarówek. W tym tekście poświęcimy uwagę jednemu z nich, a dokładniej Mercedes-Benez Atego 1323 L 4×2. Jest to samochód wyprodukowany z myślą o transporcie dystrybucyjnym. Co z danymi technicznymi Mercedes-Benz Atego 1323 L 4×2?Ciągnik zbudowany został na wytrzymałej ramie standardowej. Jego dopuszczalna masa całkowita wynosi 13,5t, natomiast masa całkowita zestawu to 22t. Oczywiście bardzo istotne jest wyposażenie ciężarówki w silnik o odpowiedniej mocy pasującej do ciężaru pojazdu. Ten model Atego ma moc 231 KM. Płynną jazdę nawet w przypadku wzniesień zapewnia napęd 4×2.

Początkowo skupimy się na kwestii udogodnień, jakie zastosował producent w celu polepszenia komfortu jazdy. Wejście do kabiny kierowcy poprzedzają dwa stopnie. A wewnątrz zainstalowano dwa fotele: jeden kierowcy i jeden pasażera. Siedzenie kierowcy jest amortyzowane, natomiast pasażera zamontowane na sztywno. Obydwa siedziska pokryte są tkaniną o płaskim splocie. Samochody ciężarowe często służą w czasie wyjazdów w dłuższe trasy. Dlatego nie mogło zabraknąć wygodnej leżanki umożliwiającej odpoczynek w zależności od potrzeb kierującego pojazdem. Swobodną wymianę powietrza zapewnia tutaj wywietrznik dachowy. Klasyczny kokpit wyposażono również w takie udogodnienia jak schowki na drobiazgi, filtr pyłków, czy elektryczne główne lusterko zamontowane po stronie kierowcy. Niewątpliwie duży wpływ na komfort jazdy w tego typu samochodach ma zawieszenie pneumatyczne zamontowane na wszystkich osiach pozwalające na płynną podróż.

Nie można zapomnieć o bezpieczeństwie Mercedes-Benz Atego 1323 L 4×2 – dane techniczne

Model ten może pochwalić się elektronicznym układem hamulcowym ze wspomaganiem ABS i ASR, hamulcami tarczowymi zamontowanymi na przedniej i tylnej osi. A także hamulcem przyczepy. Poziom bezpieczeństwa znacznie podnosi asystent kontroli stabilności, czyli ESP. Ciężarówka została wyposażona także w ogranicznik prędkości 90 km/h, a także tachograf umożliwiający monitorowanie funkcjonowania samochodu. Nie zapomniano również o takim udogodnieniu jak tempomat. Pozwala on na wygodną podróż w przypadku dłuższych tras. Komfortową i bezpieczną jazdę zapewnia układ kierowniczy, jaki zamontowano w tym konkretnym modelu, czyli ZF 8095. Podobnie jest z manualną skrzynią zmiany biegów typu G 90-6/6.70-0.73. Oczywiście nie mogło także zabraknąć immobilisera z transponderem. Pojazd został wyposażony również w dwa bezobsługowe akumulatory 12 V/165A i alternator 28 V/100A. Warto wspomnieć, że pojazd spełnia normę emisji EURO VI.

Dane techniczne -Atego 1323 L 4x2 Mercedes-Benz 
Dopuszczalna masa całkowita13.5 t
Moc silnika170 kW
Przednie zawieszenieL
KabinaL cab ClassicSpace
Tylne zawieszenieL
Rodzaj napędu4×2
Norma emisjiEuro 6
Rozstaw osi4160 mm
Masa całkowita zestawu22 t
Typ skrzyni biegówman.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest