Mercedes-Benz Atego 1518 K dane techniczne – ekonomiczna propozycja z wydajnym silnikiem

1 września 2021 | Mercedes Atego, Warto wiedzieć

Mercedesy z serii Atego to stosunkowo udane propozycje koncernu Daimler AG. Są to ciężarowe auta o sztywnym podwoziu, które mogą być wykorzystywane do wielu zastosowań, gdy mowa o lekkim lub średnim transporcie dystrybucyjnym. Wśród nich znajduje się również Mercedes-Benz Atego 1518 K dane techniczne. Posiada napęd na jedną . Jego dopuszczalna masa całkowita wynosi 15 ton. Ten osiowy ciągnik siodłowy to doskonały przykład ciężarówki z podwoziem wywrotki o rozstawie osi wynoszącym 3260 mm.

Dzięki udogodnieniom zaproponowanym przez producenta kierowcom zapewniony został odpowiedni poziom bezpieczeństwa podczas jazdy. Mowa tutaj zarówno o systemie kontroli trakcji ASR, przeciwblokującym układzie hamulcowym ABS, jak również systemie ESP. Ponadto na wyposażeniu odnajdziesz również tachograf. A także ogranicznik prędkości do 90 km/h zgodny z ECE.

Pod maską znajduje się czterocylindrowy silnik o mocy 177 KM, który przez niektórych kierowców uważany jest za stosunkowy słaby model. Jednak patrząc na ogólne opinie, jest oceniany raczej jako wydajne rozwiązanie. Jednak nawet to nie wpływa na jego ekonomiczność, co jest również związane z AdBlue i spełnianiem normy EURO VI. W serii tej wprowadzony został nowy hamulec silnikowy, a także system podgrzewania paliwa, który pozwala bez trudu funkcjonować Atego nawet w niższych temperaturach. Zmiana biegów odbywa się za pomocą manualnej skrzyni G 71-6/9.20-1.0.

Wysoka jakość i wygoda – Mercedes-Benz Atego 1518 K dane techniczne

Niepodważalną zaletą tego modelu jest z całą pewnością, choć kompaktowa to przestronna szoferka typu S ClassicSpace. Ściana tylna szoferki wydłużona jest o 180 mm. Producent położył duży nacisk na jakość wykonania. Dlatego nie tylko standardowa rama, ale również kabina kierowcy odznaczają się dużą ergonomią. Tempomat w połączeniu z wygodnymi fotelami kierowcy oraz odpowiednio wyprofilowaną kierownicą i wygłuszeniem zgodnym z ECO pozwalają na zapewnienie wysokiego komfortu podczas jazdy. Jednak to nie wszystko.

System FleetBoard Eco Suport to odpowiednik elektronicznego trenera jazdy, który pomaga kierowcy obniżyć zużycie paliwa i poprawić technikę jazdy. Za niewielką wadę, choć niepozbawioną zalet można uznać w tym przypadku stosunkowo sztywne, stalowe sprężyny pełniące funkcję resorów. Jest to rozwiązanie mniej efektywne niż wersja pneumatyczna jednak zdecydowanie tańsze w eksploatacji.

Wszystko to sprawia, że Mercedes-Benz Atego 1518 K dane techniczne jest postrzegany jako doskonała propozycja w swojej klasie, którą warto wziąć pod uwagę przy potencjalnych zakupach.

Dane techniczne - Atego 1518 K 4x2 Mercedes-Benz
Dopuszczalna masa całkowita15 t
Moc silnika130 kW
Przednie zawieszenieB
KabinaS cab ClassicSpace
Tylne zawieszenieB
Rodzaj napędu4×2
Norma emisjiEuro 6
Rozstaw osi3260 mm
Masa całkowita zestawu22 t
Typ skrzyni biegówman.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest