Mercedes-Benz Atego 1523 L 4×2 dane techniczne

22 lipca 2021 | Warto wiedzieć

Nie każdy wie, że ta tak rozpoznawalna marka swoje początki miała w grudniu 1883 roku, w którym to Karl Benz założył w Mannheim firmę Benz & Co. Siedem lat później, bo w listopadzie 1890 roku w Cannstatt powstała natomiast firma Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG), będąca własnością Gottlieba Daimlera. Kluczową rolę w rozpowszechnianiu wynalazku założyciela głównej marki miała jego żona, która podróżując z Mannhaim, mogła przetestować silnik. Po skończonej owocnej wyprawie przekazała sugestie swojemu mężowi, co wpłynęło na poprawę wydajności motoru. Od tamtej pory Mercedes-Benz rozwija się z pasją, tworząc niezawodne samochody zarówno z segmentu pojazdów osobowych, ciężarowych, jak również i autobusów.

Całość prezentuje się świetnie głównie ze względu na bogate wyposażenie, które wpływa na zwiększenie wygody i bezpieczeństwa jazdy. Jeśli zainteresował Cię ten model i chcesz zapoznać się z jego pełnymi danymi, wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę Mercedes Atego 1523 L 4×2 dane techniczne. Pojawią się informacje, a w nich – pełny przegląd zarówno wyposażenia, jak i szczegółowych parametrów. W tym np. dotyczących podwozia czy układu napędowego.

Mercedes-Benz Atego 1523 L 4×2 dane techniczne – wyposażenie, które przekłada się na wysoki komfort użytkowania

Model ten wyposażony w sztywne podwozie polecany jest jako idealne rozwiązanie dla transportu dystrybucyjnego. Jego dopuszczalna waga całkowita wynosi 15 ton, natomiast rozstaw osi wynosi 4160 mm. Dzięki napędowi 4×2 oraz czterozaworowemu silnikowi o mocy 170kW/231hp jest bardzo interesującą propozycją. Z pewnością zaciekawi nawet najbardziej wymagających kierowców. Zawieszenie pneumatyczne na wszystkich osiach sprawia, że staje się samochodem, którego wysokość nadwozia można bez trudu ustawiać na pożądaną wysokość z zakresu referencyjnego. Hamulce tarczowe znajdujące się zarówno na przedniej, jak i tylnej osi zapewniają odpowiedni poziom hamowania. Co przyczynia się do zwiększonego bezpieczeństwa jazdy.

Bogate wyposażenie kabiny jeszcze mocniej akcentuje wysoką jakość przedstawianego przez nas dzisiaj Mercedesa Atego 1523 L – dwuosiowego giganta z napędem na jedną oś. Model ten posiada na stanie ogranicznik prędkości do 90 km/h. Zarówno znajdujący się na wyposażeniu system ESP, jak i system ABS sprawiają, że jazda Atego 1523 z kabiną typu L ClassicSpace staje się komfortowa. Ponadto model spełnia normy Euro VI dotyczące emisji spalin, dzięki bakowi z AdBlue. Technologia ta pozwala w sposób efektywny redukować zawartość szkodliwych tlenków azotu, sprawiając, że samochód staje się ekologiczny i nie produkuje niemal w ogóle niechcianych zanieczyszczeń. Ponadto we wnętrzu odnajdziesz manualną skrzynię biegów G 90-6/6.70-0,73, a także układ kierowniczy ze sterownikiem ZF 8095.

Dane techniczne - Atego 1523 L 4x2 Mercedes-Benz 
Dopuszczalna masa całkowita15 t
Moc silnika170 kW
Przednie zawieszenieB
KabinaL cab
ClassicSpace
Tylne zawieszenieL
Rodzaj napędu4x2
Norma emisjiEuro VI
Rozstaw osi4160 mm
Masa całkowita zestawu22 t
Typ skrzyni biegówman.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!