Mercedes-Benz Atego 1524 K 4×2 dane techniczne – czy to model wart uwagi?

17 sierpnia 2021 | Mercedes Atego, Warto wiedzieć

Kolejnym wartym uwagi produktem popularnego producenta samochodów, jakim jest Mercedes-Benz jest samochód ciężarowy Atego 1524 K 4×2. Ciężarówka ta została wyprodukowana z myślą o transporcie budowlanym, zwłaszcza jako podwozie wywrotki. Zapoznajmy się z Mercedes-Benz Atego 1524 K 4×2 dane techniczne. Pojazd ten o dopuszczalnej masie całkowitej 15t oraz masie brutto zestawu 24t jest napędzany silnikiem o mocy 238 KM. Odpowiednio dobrana moc silnika umożliwia wygodne prowadzenie samochodu ciężarowego nawet w trudnych warunkach, jakie bywają na placach budowy. Manewry niewątpliwie ułatwia tutaj napęd, jaki posiada ten pojazd, a mianowicie 4×2.

Kabina S, jaką zamontowano w tej ciężarówce, jest nieco poszerzona. Producent, biorąc pod uwagę warunki, jakie panują na placach budowy, znacznie różniące się od standardowych dróg zastosował zawieszenie na stalowych sprężynach na wszystkich osiach. Podstawą całego pojazdu jest tutaj rama standardowa. Do kabiny prowadzą komfortowe dwa stopnie, a w jej wnętrzu znajdują się dwa fotele. Siedzenie kierowcy posiada udogodnienie, jakim jest amortyzacja, a pojedynczy fotel pasażera jest montowany na sztywno. Siedzenia pokryto tkaniną o płaskim splocie. Wewnątrz znajduje się lusterko główne elektryczne po stronie kierowcy, a także kilka schowków na niezbędne rzeczy. Ważnym udogodnieniem ze względu na przeznaczenie tego pojazdu jest filtr pyłków zwiększający niewątpliwie komfort pracy. Widoczność jest tutaj poprawiona, dzięki zamontowaniu szyby na tylnej ścianie kabiny.

Bezpieczeństwo w czasie pracy – Mercedes-Benz Atego 1524 K 4×2 dane techniczne

Podstawowym wyposażeniem każdego pojazdu są hamulce. W tym przypadku producent zdecydował się użyć elektronicznego układu hamulcowego z ABS i ASR. A dodatkowo zamontował hamulce tarczowe na przedniej osi i hamulce bębnowe na tylnej osi. W tej ciężarówce nie mogło oczywiście zabraknąć ESP, czyli asystenta kontroli stabilności, tachografu umożliwiającego kontrolę działań kierowcy i pojazdu, a także tempomatu przydającego się w czasie dłuższych podróży. Ze względu na charakter samochodu producent zastosował ogranicznik prędkości do 90 km/h. Bezpieczeństwo zapewnia również immobiliser z transponderem. Komfortowe sterowanie samochodem ciężarowym umożliwia tutaj układ kierowniczy ZF 8095, a płynna manualna zmiana biegów odbywa się dzięki skrzyni G 90-6/6.70-0.73. Pojazd jest zgodny z normą emisji Euro VI. Wysoką wydajność użytkowania umożliwiają dwa akumulatory oraz alternator. Obydwa akumulatory posiadają napięcie 12 V i natężenie 100A, alternator natomiast odpowiednio 28 V i 100A.

Dane techniczne -Atego 1323 L 4x2 Mercedes-Benz 
Dopuszczalna masa całkowita15 t
Moc silnika175 kW
Przednie zawieszenieB
KabinaS cab ClassicSpace
Tylne zawieszenieB
Rodzaj napędu4×2
Norma emisjiEuro 6
Rozstaw osi3260 mm
Masa całkowita zestawu24 t
Typ skrzyni biegówman.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest