Mercedes-Benz Atego 1527L 4×2 dane techniczne – krótka recenzja

17 sierpnia 2021 | Mercedes Atego, Warto wiedzieć

Firma Mercedes-Benz może się poszczycić wieloma ciekawymi modelami samochodów ciężarowych. W tym tekście zaprezentuję model Atego 1527L 4×2 wytwarzany w fabrykach Mercedesa od 2013 roku z manualną skrzynią biegów. Ten samochód ciężarowy o sztywnym podwoziu przeznaczony jest przede wszystkim do transportu dystrybucyjnego. Zwróćmy uwagę na Mercedes-Benz Atego 1527L 4×2 dane techniczne. W jego przypadku dopuszczalna masa całkowita wynosi 15 t, a masa brutto całego zestawu to 34t. Zbudowano go na ramie standardowej zapewniającej optymalną wytrzymałość. Samochód doskonale radzi sobie w trasie zarówno na równych drogach, jak i pagórkowatych terenach. Umożliwia to silnik o mocy 272 KM, a także napęd 4×2. Wyjątkowy komfort jazdy jest możliwy dzięki zawieszeniu pneumatycznemu, które producent umieścił na wszystkich osiach.

Kabina kierowcy typu L jest standardowych rozmiarów. Wyposażono ją tak, aby maksymalnie zwiększyć wygodę w czasie podróży. Wewnątrz można znaleźć wygodną leżankę umożliwiającą relaks w czasie podróży zawsze, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Poza tym w szoferce znajduje się amortyzowany fotel kierowcy, a także pojedynczy fotel pasażera. Siedziska zostały obszyte praktyczną tkaniną. W kabinie nie mogło oczywiście zabraknąć schowków na drobne rzeczy, jeden z nich znajduje się nad przednią szybą, pozwalając na swobodny dostęp do niego nawet w czasie jazdy. Główne lusterko jest elektryczne i znajduje się po stronie kierowcy. Wewnątrz znajdziesz również filtr pyłków. Dach kabiny posiada praktyczny wywietrznik ułatwiający swobodną wymianę powietrza wewnątrz, a wejście do niej możliwe jest dzięki dwóm stopniom.

Wyposażenie zwiększające bezpieczeństwo – Mercedes-Benz Atego 1527L 4×2 dane techniczne

Podstawowym wyposażeniem pozwalającym na bezpieczną jazdę pasażerów są oczywiście hamulce. Ten model Atego został wyposażony w hamulce ze wspomaganiem ABS, a także hamulce tarczowe na obydwu osiach. Duży wpływ na bezpieczeństwo ma system kontroli stabilności (ESP), którego nie mogło zabraknąć również w tym modelu. Z udogodnień mających wpływ na bezpieczeństwo warto wspomnieć o immobiliserze z transponderem. Jednym z podstawowych wyposażeń tego typu pojazdów jest oczywiście tachograf. Pozwala on na monitorowanie funkcjonowania samochodu. A także ogranicznik prędkości do 90 km/h. Zawodowi kierowcy jeżdżący w dłuższe trasy cenią sobie zwłaszcza funkcję tempomatu Dlaczego? Ponieważ znacznie ułatwia on jazdę. Płynny przejazd tego samochodu ciężarowego zapewnia układ kierowniczy ZF 8095 oraz skrzynia zmiany biegów model G 141-9/14.57-1,0.

 

Dane techniczne -Atego 1527 L 4x2 Mercedes-Benz
Dopuszczalna masa całkowita15 t
Moc silnika200 kW
Przednie zawieszenieL
KabinaL cab ClassicSpace
Tylne zawieszenieL
Rodzaj napędu4×2
Norma emisjiEuro 6
Rozstaw osi4160 mm
Masa całkowita zestawu34 t
Typ skrzyni biegówman.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest