Mercedes-Benz Atego 1530 L 4×2 dane techniczne

17 sierpnia 2021 | Mercedes Atego, Warto wiedzieć

Dzisiaj skupimy się na jednym z modeli samochodów ciężarowych marki Mercedes-Benz o dopuszczalnej masie całkowitej 15 t, a dokładniej na modelu Atego 1530 L4x2. Interesują was dane techniczne Mercedes-Benz Atego 1530 L 4×2? Jest on przeznaczony do transportu dystrybucyjnego. Ciężarówka ta była produkowana od 2013, aż do 2021 roku. Wyposażono ją w silnik o odpowiedniej mocy, dzięki której pojazd przemieszcza się płynnie zarówno na prostych odcinkach, jak i wzniesieniach. Wyposażenie kabiny kierowcy pozwala na komfortową jazdę nawet przez dłuższy czas. Dzięki przestronnej, klasycznej szoferce producent mógł umieścić w jej wnętrzu komfortowe łóżko, pozwalające na odpoczynek w czasie dłuższych tras. Dlatego jest to model chętnie wybierany przez zawodowych kierowców. Wewnątrz kabiny znajdują się liczne schowki m.in. nad przednią szybą. Wygodę w czasie jazdy umożliwia także pojedynczy, amortyzowany fotel kierowcy pokryty tkaniną o płaskim splocie. W szoferce zamontowano także filtr pyłków oraz elektryczne główne lusterko znajdujące się po stronie kierowcy. Niewątpliwie ważnym aspektem wpływającym na komfort jazdy jest pneumatyczne zawieszenie, które w tym modelu zamontowane jest na wszystkich osiach.

Standardowym wyposażeniem tego typu pojazdów, które pojawiło się również w tym modelu, jest tachograf. Przy dłuższych, monotonnych trasach dobrze sprawdza się tempomat znajdujący się na stanie tego modelu ciężarówki. Ogranicznik prędkości pozwala na jazdę nie szybszą niż 90 km/h.

Bezpieczeństwo to podstawa Mercedes-Benz Atego 1530 L 4×2 dane techniczne

Zawodowi kierowcy większość dnia spędzający za kierownicą. Dlatego dużą wagę poza komfortem przykładają do bezpieczeństwa jazdy. W tym modelu pojazdu producent nie zapomniał o wyposażeniu go w asystenta kontroli stabilności (ESP). Może pochwalić się również przeciwblokującym układem hamulcowym (ABS). Dodatkowo zamontowano tutaj hamulce tarczowe zarówno na przedniej, jak i tylnej osi. Bezpieczeństwo i komfort jazdy zapewnia układ kierowniczy ZF8095. A także ręczna płynna zmiana biegów, dzięki zamontowanej skrzyni – G 141-9/14.57-1,0. Jak w większości samochodów ciężarowych również tutaj znajduje się immobiliser z transponderem. W układzie napędowym zamontowano izolację akustyczną zgodną z normą ECE, ograniczenie hałasu emitowanego przez silnik. Długi czas pracy systemu elektroniki zapewniają dwa bezobsługowe akumulatory 12 V/165A, a także alternator 28 V/100A. Warto dodać, że kondensacja dla systemu sprężonego powietrza jest starannie monitorowana. Układ wydechowy jest zgodny z normą emisji EURO VI.

Dane techniczne -Atego 1530 L 4x2 Mercedes-Benz
Dopuszczalna masa całkowita15 t
Moc silnika220 kW
Przednie zawieszenieL
KabinaL cab ClassicSpace
Tylne zawieszenieL
Rodzaj napędu4×2
Norma emisjiEuro 6
Rozstaw osi4160 mm
Masa całkowita zestawu34 t
Typ skrzyni biegówman.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest