Mercedes-Benz Atego 816 L 4×2 dane techniczne – ciągnik siodłowy o sztywnym podwoziu z napędem na jedną oś

22 lipca 2021 | Mercedes Atego, Warto wiedzieć

Mercedes-Benz jest producentem, który swoje początki miał w 1880 latach. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu oraz kreatywności właścicieli marka stała się jednym z liderów producentów samochodów nie tylko osobowych, ale również ciężarowych czy autobusów. Dotychczas Mercedes wypuścił całkiem sporą liczbę modeli ciężarówek, wśród których z całą pewnością nawet najbardziej wymagający użytkownik znajdzie coś dla siebie.

Dzisiaj chcielibyśmy poświecić trochę czasu ciągnikowi siodłowemu z serii Atego oraz jego parametrom. Chcemy zwrócić Twoją uwagę na Mercedes-Benz Atego 816 L 4×2 dane techniczne. Propozycja ta to ciągnik o sztywnym podwoziu, który dedykowany jest do transportu dalekobieżnego. Jego dopuszczalna masa całkowita wynosi 7490 ton, a rozstaw osi 3320 mm. Dzięki napędowi na jedną oś, systemowi stabilizacji jazdy, a także tylnemu, pneumatycznemu zawieszeniu, samochód ten porusza się sprawnie. Bez trudu pokonuje drogi, w których znajdują się ubytki nawierzchni. Co więcej, wyposażenie w 115kW, czterocylindrowy, rzędowy silnik spalinowy sprawia, że auto bez trudu radzi sobie nawet z trudniejszymi trasami.

Kabina L ClassicSpace – przestronność zapewniająca nie tylko komfort pracy

Duże wymiary wnętrza kabiny w wersji L ClassicSpace, jak również schowki o dużej pojemności sprawiają, że dwuosobowa załoga ciężarówki będzie miała dużo przestrzeni. I to nie tylko do pracy. Wygodne, luksusowe łóżko, komfortowe fotele umożliwiają efektywny odpoczynek w kabinie podczas przerw. Wysokiej jakości wnętrze jest z całą pewnością cechą charakterystyczną tego modelu.

Ponadto producent, chcąc zapewnić jak najwyższy komfort jazdy, wyposażył Mercedesa Atego 816 L 4×2 w tempomat, tachograf oraz ogranicznik prędkości do 90 km/h. Wyposażenie podstawowe stanowi również filtr przeciwpyłkowy. Jego zadaniem jest eliminacja szkodliwych związków z powietrza, które dostają się do wnętrza kabiny. Zwiększenie bezpieczeństwa osiągnięto dzięki zastosowanemu systemowi ESP oraz ABS. Wpływ na to mają również odpowiedniej jakości tarcze hamulcowe zlokalizowanym zarówno z przodu, jak i z tyłu ciągnika siodłowego.

Mercedes-Benz Atego 816 L 4×2 dane techniczne – wyjątkowy model w oczach producenta i kierowców

By sprawić, że Atego 816 stanie się modelem wyjątkowym Mercedes postanowił wyposażyć go w odpowiednik elektronicznego trenera jazdy – FleetBoard EcoSupport. Pomaga on kierowcom obniżyć zużycie paliwa przy jednoczesnej poprawie techniki jazdy. Dzięki temu bak o pojemności 120 litrów z 25 litrowym AdBlue starcza na długie podróże.

Jeśli więc interesują Cię samochody ciężarowe, uważamy, że powinieneś sprawdzić Mercedes-Benz Atego 816 L 4×2 dane techniczne, by móc dokonać świadomego wyboru.

Dane techniczne - Atego 816 L 4x2 Mercedes-Benz
Dopuszczalna masa całkowita7.49 t
Moc silnika115 kW
Przednie zawieszenieB
KabinaL cab
ClassicSpace
Tylne zawieszenieL
Rodzaj napędu4x2
Norma emisjiEuro VI
Rozstaw osi3320 mm
Masa całkowita zestawu10.99 t
Typ skrzyni biegówman.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest