Mercedes-Benz Atego 818 L 4×2 dane techniczne – sprawdź dlaczego warto się nim zainteresować

22 lipca 2021 | Mercedes Atego, Warto wiedzieć

Poszukując dla siebie i swojej firmy ciężarówki warto zapoznać się z danymi technicznymi dostępnych modeli. Poszczególne parametry znajdujące się w wytycznych producentów w zależności od oczekiwań i wymagań, mogą nam dużo powiedzieć o danej wersji pojazdu. Na naszym rynku dostępnych jest wiele wytrzymałych, a zarazem odznaczających się wysoką jakością samochodów ciężarowych. Dzięki temu mamy możliwość swobodnego ich wyboru.

Dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć Mercedes-Benz Atego 818 L 4×2 dane techniczne. Według nas wart jest tego, aby poświęcić mu, chociaż odrobinę uwagi. Pojazd ten wyposażony w sztywne podwozie jest przykładem idealnego modelu do ruchu dalekobieżnego. Dopuszczalna masa całkowita tego ciągnika siodłowego wynosi aż 7490 kg. Rozstaw osi na poziomie 3220 mm oraz tylne zawieszenie pneumatyczne pozwalają mu wręcz płynąć swobodnie i stabilnie po drogach. Nawet tych z nierównościami.

Mercedes-Benz Atego 818 L 4×2 dane techniczne – Kabina typu L ClassicSpace – miejsce dowodzenia zapewniające wysoki komfort jazdy

Przestronna kabina typu L ClassicSpace, w którą wyposażony został ten konkretny model auta, posiada wywietrzniki i elektryczną, centralną klimatyzacją. Dzięki temu jest to wygodne, a jednocześnie komfortowe miejsce. To swoiste centrum dowodzenia, w którym każdy z kierowców zawodowych będzie się czuł swobodnie. Praktyczny fotel kierowcy w wersji standardowej, luksusowe łóżko, jak również schowki, w tym jeden nad przednią szybą sprawiają, że będziesz mógł poczuć się naturalnie i swobodnie, niczym w domu. By zwiększyć bezpieczeństwo podróży, producent zadbał również o odpowiednie wyposażenie. Na stanie znajduje się bowiem nie tylko tempomat czy tachograf, ale również limiter prędkości 90 km/h zgodny z ECE.
Mercedes-Benz Atego 818 L 4×2 dane techniczne – sprawdź co znajduje się pod maską

Pod maską natomiast odnajdziesz 4 cylindrowy silnik rzędowy o mocy 130kW/177 kM. Układ przeniesienia napędu to manualna skrzynia biegów G70-6/5.94-0,74. Auto wyposażone jest także w układ kierowniczy ze sterownikiem ZF 8090. Ponadto Mercedes-Benz zdecydował się na wykorzystanie systemu stabilizującego jazdę, jak również hamulców tarczowych zarówno na przedniej, jak i tylnej osi.

Jako baku użyto w tym przypadku 120l plastikowego zbiornika z AdBlue o pojemności 25 litrów. Takie rozwiązanie sprawia, że model ten zaliczany jest do pojazdów o klasie emisji spalin EURO VI.

Znając więc Mercedes-Benz Atego 818 L 4×2 dane techniczne, jesteśmy w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy akurat ten model wpisuje się w nasze oczekiwania.

Dane techniczne - Atego 818 L 4x2 Mercedes-Benz
Dopuszczalna masa całkowita7.49 t
Moc silnika130 kW
Przednie zawieszenieB
KabinaL cab
ClassicSpace
Tylne zawieszenieL
Rodzaj napędu4x2
Norma emisjiEuro VI
Rozstaw osi3320 mm
Masa całkowita zestawu10.99 t
Typ skrzyni biegówman.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest