Mercedes-Benz Atego 823L 4×2 dane techniczne – co należy o nim wiedzieć przed zakupem

17 sierpnia 2021 | Mercedes Atego, Warto wiedzieć

Dzisiaj skupimy się na opisaniu jednego z modeli samochodów ciężarowych popularnego producenta. Mowa tutaj o Mercedes-Benz wersja Atego 823L 4×2. Pojazd ten został wyprodukowany na sztywnym podwoziu z myślą o transporcie dystrybucyjnym. Mercedes-Benz Atego 823L 4×2 dane techniczne, jest to samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej 7,49t. Masa brutto całego zestawu wynosi 18t. Producent w celu płynnej i bezproblemowej jazdy wyposażył go w silnik o mocy 231 KM, radzący sobie nawet w przypadku trudniejszego terenu. Wygodną i płynną jazdę umożliwia także napęd, jaki tutaj zastosowano, a mianowicie 4×2. Cały pojazd został wyprodukowany na wytrzymałej ramie standardowej. W celu zwiększenia komfortu jazdy producent wyposażył go w tylne zawieszenie pneumatyczne.

Ważnym elementem takiego samochodu dla zawodowego kierowcy jest kabina. To właśnie tam spędza on wiele godzin podróży. W tym przypadku zastosowano kabinę L, która jest w stanie pomieścić wygodne łóżko ułatwiające wypoczynek w czasie wielogodzinnych tras. Kabina nie jest umieszczona zbyt wysoko, dlatego wystarczył tutaj jeden stopień przed wejściem. Wewnątrz znajdują się dwa siedzenia- jeden kierowcy i jeden pasażera. Zarówno fotel kierowcy, jak i pasażera zamontowane są na sztywno. Obydwa siedziska pokryte są praktycznym pokrowcem. W kabinie nie zapomniano o umieszczeniu schowków na drobiazgi potrzebne w podróży, jeden z nich został zainstalowany nad przednią szybą. W celu zwiększenia komfortu główne lusterko jest elektryczne i znajduje się po stronie kierowcy. Oczywiście nie zapomniano o wyposażeniu kabiny w filtr pyłków, a także wywietrznik dachowy.

Bezpieczna podróż Mercedes-Benz Atego 823L 4×2 dane techniczne

Wyjątkowo istotnym wyposażeniem niemal każdego pojazdu są oczywiście hamulce. W tym modelu ciężarówki producent zdecydował się zamontować hamulce ze wspomaganiem ABS. Dodatkowo wyposażony jest on również w hamulce tarczowe na przedniej i tylnej osi. Nad stabilnością jazdy czuwa asystent kontroli stabilności (ESP).Mercedes Atego 823L został wyposażony w ogranicznik prędkości do 90 km/h oraz tachograf pozwalający na monitorowanie prędkości i ogólnego funkcjonowania ciężarówki. Kierowcy zawodowi jeżdżący zwłaszcza w długie trasy cenią sobie tempomat, który zwiększa komfort podróży. Oczywiście jak w większości współczesnych samochodów również ten wyposażono w immobiliser z transponderem. Płynną i komfortową podróż umożliwia układ kierowniczy, jaki zamontowano w tym modelu – ZF 8090. Zmiana biegów odbywa się manualnie, a bezproblemową ich zmianę zawdzięcza skrzyni biegów, jaką producent zdecydował się tu użyć – G 90-6/6,70-0,73.

Dane techniczne -Atego 823 L 4x2 Mercedes-Benz 
Dopuszczalna masa całkowita7.49 t
Moc silnika170 kW
Przednie zawieszenieL
KabinaL cab ClassicSpace
Tylne zawieszenieL
Rodzaj napędu4×2
Norma emisjiEuro 6
Rozstaw osi3320 mm
Masa całkowita zestawu18 t
Typ skrzyni biegówman.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest