Mercedes-Benz Atego 916 K dane techniczne – sprawdź sam czy warto

1 września 2021 | Mercedes Atego, Warto wiedzieć

Poszukując odpowiedniego rozwiązania z kategorii używanych samochodów ciężarowych mamy ogromny wybór modeli. A w nich auta Mercedes-Benz z serii Atego. Są to propozycje, które ze względu na swoją wysoką dbałość o odpowiednią jakość wykonania cieszą się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych użytkowników. Dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć Ci model, który produkowany jest od 2013 roku. Mowa tutaj o Mercedesie-Benz Atego 916 K dane techniczne  z napędem na jedną oś.

Dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć Mercedesie-Benz Atego 916 K dane techniczne. Odpowiednią moc temu 9,5 tonowemu przedstawicielowi klasy lekkich i średnich aut dostawczych zapewnia czterocylindrowy silnik. 115kW wraz z AdBlue sprawiają, że ta jednostka napędowa spełnia bez trudu normy EURO VI. Co z pewnością stanowi niepodważalny atut tego modelu. Dodatkowo oznacza to, że możemy pokusić się o stwierdzenie, że jest to model ekonomiczny i ekologiczny.

Wytrzymała rama, przestronna szoferka i efektywne wyposażenie Mercedes-Benz Atego 916 K dane techniczne

Kolejną z zalet Atego 916 jest jego kompaktowa kabina, do której wejdziesz bez trudu. A wszystko to zasługa obniżonej stabilnej ramy. Ta dysponująca szerokością wynoszącą 2295 mm oraz długością – 1650 mm szoferka typu S ClassicSpace zapewni każdemu kierowcy wygodne miejsce pracy. Odpowiednie wyposażenie dodatkowe, w tym pojemne schowki, wygodne fotele oraz ergonomiczna kierownica sprawiają, że komfort jazdy jest na bardzo wysokim poziomie.

Jednak to nie wszystko. Pełne zawieszenie resorowe w postaci stalowych sprężyn, choć nie jest najbardziej wydajne, to stanowi doskonałą alternatywę dla opcji pneumatycznej. Jak to możliwe? Przede wszystkim jest to dużo bardziej ekonomiczna propozycja zarówno jeśli chodzi o codzienną eksploatację, jak i ewentualne usterki oraz ich naprawy. Dlatego, mimo że nie tłumi drgań związanych z nierównościami nawierzchni tak dobrze jak wersja pneumatyczna jest równie chętnie wybierana przez potencjalnych użytkowników.

Jeśli więc przymierzasz się do kupna używanej ciężarówki, nie podejmuj pochopnych wyborów. W pierwszej kolejności zapoznaj się z poszczególnymi danymi technicznymi konkretnych modeli, a później zdecyduj, które spełniają najlepiej Twoje oczekiwania. Jednak myślimy, że omawiany przez nas dzisiaj model – Mercedes-Benz Atego 916 K z napędem na jedną oś może Ci się spodobać. Jego odpowiednie wykonanie, ekonomiczny silnik, a także pozostałe wyposażenie wraz z szoferką mogą przypaść do gustu nawet najbardziej wymagającym kierowcom zawodowym. Dlatego przed zakup sprawdź sam i zdecyduj, która opcja będzie optymalnym wyborem dla Ciebie.

Dane techniczne - Atego 916 K 4x2 Mercedes-Benz 
Dopuszczalna masa całkowita9.5 t
Moc silnika115 kW
Przednie zawieszenieB
KabinaS cab ClassicSpace
Tylne zawieszenieB
Rodzaj napędu4×2
Norma emisjiEuro 6
Rozstaw osi3020 mm
Masa całkowita zestawu13 t
Typ skrzyni biegówman.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest