Mercedes-Benz Atego 920 K dane techniczne – wysoka jakość zamknięta w lekkim samochodzie ciężarowym

29 sierpnia 2021 | Mercedes Atego, Warto wiedzieć

Mercedes to marka, która kojarzy się z luksusowymi samochodami z wyższej półki. Koncern Daimler AG wypracowywał swój prestiż przez wiele lat. Oprócz samochodów osobowych, w ich ofercie znalazły się również samochody ciężarowe, dostawcze, a nawet autobusy. Każdy z tych pojazdów powstał w wyniku pełnego zaangażowania zarówno inżynierów, jak i osób odpowiedzialnych za odpowiedni efekt. Wśród propozycji Mercedesa odnajdziemy serię Atego. Są to wysokiej jakości ciężarówki zaliczane do klasy lekki i średnich pojazdów ciężarowych. Dedykowane do transportu dystrybucyjnego.

Chcąc przybliżyć odrobinę całą tą serię, dzisiaj poświęcimy uwagę modelowi Mercedes-Benz Atego 920 K dane techniczne, z napędem na jedną oś. Jest to propozycja, która swoje początki miała w 2013 roku. Producent wyposażył ją w kompaktową kabinę zapewniającą wysoki komfort podczas jazdy. Jak to możliwe? To bardzo proste kabina typu S ClassicSpace to przykład przestronnego wnętrza z pojemnymi schowkami i komfortowym wyposażeniem. Nie tylko ergonomiczny fotel czy wygodna kierownica, ale deska rozdzielcza z wyraźnymi zegarami sprawiają, że każdy kierowca zawodowy bardzo chętnie użytkuje tego Atego. Odpowiednie wygłuszenie zgodne ECE sprawia, że podczas jazdy nie przeszkadza Ci niepożądany hałas.

Mercedes-Benz Atego 920 K dane techniczne – Czterocylindrowy silnik spełniający normy EURO VI

Ten 9,5 tonowy gigant ze sztywnym podwoziem napędzany jest czterocylindrowym silnikiem rzędowym o mocy 115kW, który spełnia normy EURO VI. Całość osadzono na wytrzymałej ramie o rozstawie osi 3020 mm, która zapewnia stabilną jazdę nawet w trudnych warunkach. Resory w postaci stalowych sprężyn kompensują nierówności nawierzchni, jednak nie jest to aż tak wydajne, jak w przypadku zawieszenia pneumatycznego. Jednak takie rozwiązanie ma również swoje zalety. Jest przede wszystkim bardziej ekonomiczne nie tylko podczas eksploatacji na co dzień, ale również w sytuacji, gdy niezbędne staje się usunięcie usterki.

Odpowiednio dobrane wyposażenie, w tym tachograf, ogranicznik prędkości do 90 km/h, jak również tempomat pozwalają na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa podczas jazdy. Ponadto systemy ASR, ABS oraz ESP, a także FleetBoar Eco Suport sprawiają, że pojazd ten staje się ekonomicznym rozwiązaniem, które nie ulega presji nawet w trudnych warunków pogodowych. Wszystko to sprawia, że Mercedes-Benz Atego 920 K staje się bardzo dobrą propozycją dla osób poszukujących wysokiej jakości używanych ciężarówek, które posłużą jeszcze przez długi czas.

Dane techniczne -Atego 920 K 4x2 Mercedes-Benz
Dopuszczalna masa całkowita9.5 t
Moc silnika115 kW
Przednie zawieszenieB
KabinaS cab ClassicSpace
Tylne zawieszenieB
Rodzaj napędu4×2
Norma emisjiEuro 6
Rozstaw osi3020 mm.
Masa całkowita zestawu###
Typ skrzyni biegówman.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest