Mercedes-Benz Axor 1828 dane techniczne – sprawdź czy spełni Twoje oczekiwania

22 lipca 2021 | Mercedes Axor, Warto wiedzieć

Mercedes-Benz jest firmą, która swój początek miała już w latach 80 dziewiętnastego wieku. W 1883 roku Karl Benz postanowił założyć swoją markę. Wykorzystał swoją wiedzę, doświadczenie oraz wzniósł się na wyżyny swej kreatywności. Dzięki czemu poprowadził ją do efektywnego rozwoju. W ofercie tego potentata samochodowego odnaleźć można między inny propozycję wysokiej jakości aut ciężarowych. W tym serie Axor będącą idealnym połączeniem podwozia większego Actrosa oraz kabin zapożyczonych z mniejszego Atego. W zależności od potrzeb Mercedes Axor 1828 dane techniczne mówią, że dostępny jest on z czterema kabinami do wyboru. Dwie dzienne i dwie dalekobieżne. W zależności od typu kabiny na wyposażeniu znajduje się jedna lub dwie leżanki, dzięki czemu istnieje możliwość, dopasowania przestrzeni funkcjonalnej do potrzeb kierowcy zawodowego. Mimo to szoferki te uważane są za dość mało przestronne, co powoduje, że nie są one oceniane zbyt pochlebnie. Z drugiej strony odpowiednia jakość materiałów wykorzystanych do produkcji deski rozdzielczej, jak również zegarów i pozostałych jej elementów sprawia, że samochód staje się ciekawą propozycją. Choć o niezbyt ergonomicznym kształcie pulpitu.

W Mercedes-Benz Axor 1828 dane techniczne możemy odnaleźć między innymi informację o rodzaju silnika. W tym przypadku mamy do czynienia z 12 litrowym, sześciocylindrowym silnikiem rzędowym o mocy 209 kM. Ten stosunkowo nieduży ciągnik siodłowy wyposażono w manualną skrzynię biegów. Jednak na rynku można także spotkać modele z tą w pełni automatyczną. Ponadto są to przekładnie zarówno 6-cio, jak i 9-cio stopniowe, które przejęto od wspomnianego już wcześniej Mercedesa Atego. Są to komponenty trwałe, odporne na awarie. Użytkownicy tego modelu nie mogą narzekać. Dopuszczalna masa całkowita tego giganta produkcji Mercedes wynosi 18 ton.

Mercedes-Benz Axor 1828 dane techniczne – Stosunkowo ekologiczny model, o taniej eksploatacji

Mercedes Axor za sprawą wykorzystanych urządzeń jest w stanie spełniać normę emisji spalin na poziomie EURO III. Zawieszenie oraz rama określane są jako dość solidne i mało awaryjne. W porównaniu do nich hamulce wypadają niestety nieco gorzej. Jednak warto mieć świadomość, że łatwy dostęp do tanich części zamiennych rekompensuje ewentualne awarie tego samochodu.

Dlatego, jeśli jesteś zainteresowany zakupem samochodu ciężarowego i rozglądasz się to warto wziąć pod uwagę naszą propozycję. Sprawdź, czy Mercedes-Benz Axor 1828 spełnia Twoje wymagania co do mocy, wyposażenia oraz rodzaju zawieszenia. Ma to bowiem ogromny wpływ na komfort oraz bezpieczeństwo pracy.

Dane techniczne - Axor 1828 Mercedes-Benz
Dopuszczalna masa całkowita18 t
Moc silnika209 kW
Przednie zawieszenie###
Kabina###
Tylne zawieszenie###
Rodzaj napędu###
Norma emisjiEuro V
Rozstaw osi###
Masa całkowita zestawu###
Typ skrzyni biegów###
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest