baner na stronę

Wpisz czego potrzebujesz

Masz pytanie?

Zadzwoń 604 585 325

Sonda lambda – podzespół nadzorujący mieszankę powietrza i paliwa

Jeśli w Twoim samochodzie ciężarowym znajduje się niewielki, ale bardzo istotny podzespół, który odpowiada za nadzorowanie mieszanki powietrza i paliwa oraz sprawdzanie składu spalin, które wytwarzane są przez silnik – tzw. sondę lambdę, to wiesz również dobrze, że w przypadku wystąpienia jej awarii niezbędne jest jej szybkie usunięcie, by nie dopuścić do poważniejszych konsekwencji tego defektu – między innymi usterka ta może doprowadzić do zniszczenia katalizatora. Dzięki zmianom napięcia sonda ta przesyła sygnały do moduły sterującego pracą jednostki napędowej, dzięki czemu skład podawanej mieszanki jest dopasowywany na bieżąco do warunków panujących w komorach. Sonda ta jest umieszczona zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz układu wydechowego, dlatego też narażana jest na wyjątkowo duże rozbieżności oddziałującej na nią temperatury, jak również na warunki chemiczne oraz mechaniczne, co może się przyczyniać do jej zużywania się z biegiem upływającego czasu. Jednak możesz też wydłużyć jej żywotność, ale pewnie zastanawiasz się jak to zrobić? Już Ci podpowiadamy! Mianowicie przede wszystkim warto byś zadbał o jakość paliwa jakie tankujesz, ponieważ proces spalania mieszanki niższej jakości może mieć negatywny wpływ na działanie sondy. Dodatkowo zaleca się by kontrolować sondę lambdę co kilkadziesiąt kilometrów, ponieważ taka profilaktyka umożliwia wyłapanie momentu ewentualnego wyregulowania tego elementu.

Uważaj na zachowanie swojego samochodu! Sonda lamba daje Ci znaki…

Jednak gdy już nastąpi ten moment, to z cała pewnością Twój samochód ciężarowy będzie dawać Ci różne znaki – albo na Twoim panelu pojawi się komunikat check engine, a może Twoje auta straciło na mocy – Ty wciskasz pedał gazu, a Twój samochód reaguje wolniej i słabiej, przy jednoczesnym większym poborze paliwa! Nie chcemy Cię martwić, ale najwyraźniej pora na wymianę Twojej sondy lambdy.

Gdy jednak już przytrafi Ci się ta niemiła usterka warto byś zastanowił się poważnie nad rozwiązaniem, które proponujemy Ci w naszym sklepie, nie tylko dlatego, że pozwoli Ci ono zmniejszyć koszty finansowe związane z naprawą i przestojem Twojego auta ciężarowego, ale również dlatego, że produkty, jakie odnajdziesz w naszym sklepie, stanowią gwarancję wysokiej jakości. W naszej ofercie dostępne są używane, oryginalne komponenty, które przede wszystkim pozyskujemy z importowanych przez nas samochodów ciężarowych z zagranicy. Udostępnione w naszym asortymencie sondy lambdy odznaczają się doskonałym stanem technicznym, a to wszystko za sprawą skrupulatnych i szczegółowych kontroli jakości, które pozwalają nam na odpowiednią weryfikację sprzedawanego przez nas asortymentu. Dzięki temu jesteśmy również w stanie zagwarantować naszym Klientom, że produkty te nie zawiodą ich przez długi czas, co przełoży się z całą pewnością na ich pełna satysfakcję z dokonanych zakupów.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest