Star 1142 – czyli polski samochód ciężarowy

19 listopada 2021 | Warto wiedzieć

Dziś chcemy przedstawić Ci produkowany przez FSC Star w Starachowicach samochód ciężarowy Star 1142. Jako następca Stara 200 tylko w pewnym stopniu z zewnątrz podobny jest do swojego poprzednika. Jedną z rzeczy, która w pierwszej kolejności rzuca się w ocz,y jest nowa, wagonowa odchylana ręcznie kabina kierowcy. Dodatkowo wersja 1142 okazała się znacznie bardziej unowocześniona technologicznie. Zainteresowany? Zapraszamy do dalszej lektury.

Czego możesz się spodziewać decydując się na auto ciężarowe Star 1142?

Co składało się na tą modernizację? Przede wszystkim zmniejszenie liczy wytłoczek, a jednocześnie zwiększenie ich średnicy. Dodatkowo musimy wspomnieć o tym, że jest to konstrukcja modułowa. Co to znaczy? Mianowicie to, że do wyboru jest auto z kabiną odchylaną, jak i nieodchylaną. Dodatkowo Star 1142 wyróżnia się:

  • jednolitymi tłoczonymi z blachy osłonami silnika i chłodnicy;
  • głębiej przetłoczonym dachem kabiny;
  • nowymi osłonami kół przednich wraz z błotnikami;
  • skróconymi drzwiami kabiny wyposażonymi w nowe uszczelki oraz niżej umiejscowione klamki zewnętrzne;
  • panoramicznymi lusterkami zewnętrznymi;
  • nowymi fotelami wraz z nowym modułem zegarów;
  • antypoślizgowymi i wygłuszającymi wykładzinami podłogi oraz silnika.

Samochód ciężarowy Star 1142 – co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Z przyjemnością przedstawiamy Ci kolejne unowocześnienia, w jakie został wyposażony opisywany model ciężarówki. Oprócz wyżej wymienionych zmian w stosunku do Stara 200 to auto wyposażone zostało w nowoczesne okablowanie oraz innowacyjny układ elektryczny. Dodatkowo poprawiona została wydajność układu ogrzewania i wentylacji. A przy okazji usunięto staromodne wloty powietrza umiejscowione nas przednią szybą. Samochód ten wyróżnia się jeszcze wieloma udoskonaleniami. Dlatego jest to propozycja godna Twojej uwagi. Znalazłeś zadbany egzemplarz? Z pewnością musisz się zastanowić nad jego zakupem. Polecany przez nas samochód ciężarowy z napędem na tył i masie własnej 5150 kg może być doskonałym rozwiązaniem. Zwłaszcza gdy szukasz czegoś niezawodnego.

Na koniec jeszcze powiedzmy kilka słów na temat silnika. Star 1142 wyposażony został w 6-cylindrowy rzędowy zmodernizowany silnik należący wcześniej do Star S359M. Jest to model wysokoprężny wolnossący ze wtryskiem bezpośrednim. Auto dzięki niemu dysponowało delikatnie większym momentem obrotowym, który wynosił 467Nm. Warto wspomnieć też o tym, że kadłub silnika odlany był z żeliwa tłoki były aluminiowe z wewnętrzną toroidalną wirową komorą spalania. Z kolei głowica silnika składała się z trzech segmentów dwucylindrowych, które wykonany został ze specjalnego żeliwa.

Dane techniczne – Star 1142 
dopuszczalna masa całkowita:6350-6500 kg
napędtylny
rozstaw osi3900 mm
typ kabinyniska
moc maksymalna
maksymalny moment obrotowy467Nm
zawieszenie przednieamortyzatory teleskopowe FA Krosno
zawieszenie tylneamortyzatory hydrauliczne i stabilizator przechyłów
pojemność skokowa silnika-
skrzynia biegówS5-45 FPS Tczew
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest