baner na stronę

Filtruj wg ceny

Filtruj wg.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 19

Wpisz czego potrzebujesz

Masz pytanie?

Zadzwoń 604 585 325

Szczęki hamulcowe – element hamulca bębnowego, bez którego nie ma bezpiecznej podróży

Szczęki hamulcowe jako jeden z elementów hamulca bębnowego stanowią nieruchomy człon hamujący, który wyposażony został w okładziny cierne, umożliwiające bezkonfliktowe hamowanie Twojego auta ciężarowego. Jest to element stosunkowo wytrzymały, jednak z czasem i eksploatacją ulega usterkom. Gdy po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów okładziny przestają spełniać swoje zadanie, ponieważ są starte, nagle okazuje się, że szczęki zamiast hamować trą o bęben powodując hałas. Taka sytuacja staje się niebezpieczna, szczególnie w przypadku ciężkich aut ciężarowych, ponieważ znacznie zmniejsza się skuteczność ich hamowania. Może zdarzyć się również tak, że sprężyny ulegną zużyciu eksploatacyjnemu. Wtedy to nawet po ściągnięciu nogi z gazu szczęki nie wracają na swoje pierwotne miejsce i tak jak w poprzednim wypadku zaczynają trzeć o bęben, powodując tym samym przegrzanie hamulców i dodatkowe opory w czasie jazdy – a co za tym idzie zwiększać spalanie Twojego auta.

W takim wypadku jedyna, słuszną decyzją jest wymiana uszkodzonych części, co oczywiście wiąże się z czasowym unieruchomieniem danego samochodu ciężarowego, a co za tym idzie określonymi stratami finansowymi.

Uwaga usterka – wymień, nie czekaj!

Jednak my, profesjonalna firma Polti, dzięki wieloletniemu doświadczeniu mogliśmy wypracować najbardziej optymalne drogi i rozwiązania, by móc jak najlepiej zminimalizować te straty u naszych klientów. Dlatego właśnie rozpoczęliśmy działalność z zakresu sprzedaży używanych części do aut ciężarowych, które wbrew pozorom stanowią doskonałą alternatywę dla nowych zamienników. Proponowane w naszym sklepie używane komponenty, w tym szczęki hamulcowe MAN i Mercedes odznaczają się dobrym stanem technicznym, a to dlatego by móc zapewnić naszym Klientom korzystną opcję do wyboru. W kategorii szczęki hamulcowe MAN i Mercedes dostępnej w naszym sklepie internetowym możesz odnaleźć nie tylko wspomniane tutaj szczęki o różnych wymiarach, ale również samoregulatory i inne części niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Twoich hamulców bębnowych, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić Ci kompleksową ofertę, która pomoże Ci pozbyć się w sposób szybki i efektywny niechcianej usterki Twojego samochodu ciężarowego. Asortyment, jaki odnajdziesz u nas stanowi komponenty, które pozyskujemy w większości przypadków z importowanych z zagranicy pojazdów dostawczych i które poddawane są rygorystycznym kontrolom jakości, by zapewnić naszym Klientom produkty, które będę mogły być użytkowane przez dłuższy czas w sposób bezproblemowy. Wszystko to sprawia, że dzięki naszemu zaangażowaniu możemy zagwarantować Ci pełną satysfakcję ze współpracy z nami.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest