TGM 15.250 4X2 – młodszy brat TGL-a, który zaskakuje swoją przestronnością

21 grudnia 2021 | MAN TGM, Warto wiedzieć

Nasz rynek to skarbnica wielu niezawodnych modeli samochodów ciężarowych. Również, jeśli chodzi o wersje używane. To właśnie dzięki nim właściciele firm są w stanie efektywnie minimalizować koszty prowadzenia swojej działalności. Zapewniając przy tym swoim pracownikom wydajne i komfortowe miejsce pracy. Przede wszystkim są to auta z klasy średniej. Dedykowane do transportu dystrybucyjnego. A dzięki swoim stosunkowo kompaktowym rozmiarom są w stanie bez trudu wcisnąć się wszędzie tam, gdzie ciężarówki pokaźnych rozmiarów nie wjadą.

Nasza dzisiejsza propozycja to MAN TGM 15.250 napędzany na jedną oś. Jego dopuszczalna maca całkowita wynosi 15 ton. Jest to ciągnik siodłowy ze sztywny podwoziem, któremu napęd zapewnia 250 konny silnik spełniający normy emisji spalin Euro VI. W tym przypadku mamy do czynienia z kabiną w wersji C, która jest większa niż ta dostępna w jego starszym bracie TGL-u. Pojemne schowki, wygodne leżanki o odpowiedniej szerokości sprawiają, że wnętrze staje się nie tylko miejscem pracy, ale i przyjemnym miejscem wypoczynku. Ponadto wygodne fotele, czytelna deska rozdzielcza czy multifunkcyjna kierownica to z całą pewności duże udogodnienia, które przemawiają na jego korzyść. W wersji z automatyczną skrzynią biegów pojawiają się opinie, że czasami mogłaby działać szybciej. Choć według nas jest to indywidualna sprawa każdego kierowcy zawodowego.

Pneumatyczne zawieszenie to kolejna niepodważalna zaleta tego pojazdu. Po pierwsze jest to rozwiązanie dużo tańsze w eksploatacji niż opcja pneumatyczna. Po drugie jest również komfortowe w przypadku jazdy po nierównościach.

Jedno auto wiele zalet, które ciężko podważyć

Podsumowując — można z całą pewnością powiedzieć, że jest to samochód ciężarowy o mocnym silniku. Choć jego moc nie należy do najwyższych. Dodatkowo pojazd wyróżnia się komfortową i przestronną szoferką oraz zawieszeniem, które nie zawodzi. Niestety troszkę rzucają się w oczy średniej jakości plastiki znajdujące się w kabinie kierowcy. A także automat uważany w niektórych przypadkach za wolny. Poza tym jest to auta, które cieszy się dużym zainteresowaniem. Do najczęstszych awarii, jakie pojawiają się w tym MAN TGM-ie 15.250 należy awaria automatycznej skrzyni biegów, która niestety nie należy do najtańszych. Mimo to jest to model, który doskonale sprawdzi się do ciężkich zadań dystrybucyjnych. A ze względu na swoje stosunkowo niedużo wymiary czuje się jak ryba w wodzie na placach budowy i innych. Zapoznaj się sam jego danymi technicznymi i zdecyduj czy to jest to, czego właśnie szukasz.

Dane techniczne - TGM 15.250 4x2 MAN 
Dopuszczalna masa całkowita15 t
Moc silnika186.4 kW
Przednie zawieszenieL
KabinaC
Tylne zawieszenieB
Rodzaj napędu4x2
Norma emisjiEuro VI
Rozstaw osi3575 mm
Masa całkowita zestawu###
Typ skrzyni biegówA man.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest