baner na stronę

Filtruj wg ceny

Filtruj wg.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

Wpisz czego potrzebujesz

Masz pytanie?

Zadzwoń 604 585 325

Dyferencjał – mechanizm stary jak świat

Dyferencjał to potoczna nazwa mechanizmu różnicowego, który swój początek ma w starożytnych Chinach. Jego działanie polega na przekazywaniu jednakowego momentu obrotowego na oba koła, niezależnie od występującego oporu. Upraszczając mechanizm różnicowy to system kół zębatych, który umożliwia różnym kołom napędowym znajdującym się na tej samej osi, obracać się różnymi prędkościami. To właśnie on jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo oraz odpowiednią trakcję samochodu. Pozwala on na efektywne obracanie kół przy skręcie, co w rezultacie powoduje, że jedno koło będzie obracać się szybciej od drugiego ze względu na różne opory toczenia.

Choć dyferencjał jest stosunkowo trwałym elementem Twojego samochodu ciężarowego nie jest on jednak niezniszczalny. Dlatego ważne jest by dokonywać jego okresowych przeglądów, by móc czuwać nad jego stanem i jakością oleju. Gdy jednak zdarzy nam się przeoczyć ten moment, a płyn różnicowy ulegnie zużyciu, wtedy jazda z takim mechanizmem różnicowym staje się niebezpieczna, ponieważ może doprowadzić do szybkiego zużycia poszczególnych komponentów mechanizmu, a w następstwie do trwałego ich uszkodzenia.

Z nami nie musisz się martwić, jak szybko pozbyć się usterki

Z nami nie musisz się o nic martwić! Jeśli spotka Cię niechciana usterka zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą używanych części do samochodów ciężarowych. To dzięki naszemu różnorodnemu asortymentowi sprawnie pozbędziesz się awarii przy okazji zaoszczędzając pieniądze i czas. Komponenty jakie oferujemy mimo, że pochodzą z demontażu importowanych przez nas aut ciężarowych odznaczają się bardzo dobrą jakością, ponieważ poddajemy je każdorazowo skrupulatnym kontrolom stanu technicznego. To właśnie w ten sposób chcemy zagwarantować naszym Klientom odpowiednie standardy i produkty, które będą mogły być używane przez nich przez długi czas. Wśród naszej oferty odnajdziesz również dyferencjał Mercedes i MAN zarówno w wersji kompletnej, na poduszkach, z blokadą i wiele innych oryginalnych zamienników odznaczających się świetną trwałością i solidnością. Na naszych aukcjach znajdują się tylko i wyłącznie aktualne oferty, a w nich odnajdziesz realne zdjęcia oraz opisy ułatwiające dobranie odpowiedniego typu poszczególnych części do swojego modelu samochodu ciężarowego. Ponadto staramy się by każde z zamówień było realizowane w możliwie jak najkrótszym terminie, co pozwala nam zapewnić wysoką satysfakcję naszych Klientom. A zadowolony Klient z całą pewnością wróci do nas by skorzystać po raz kolejny z naszych profesjonalnych usług.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest