MAN TGM 18.290 – model nie tylko praktyczna, ale i funkcjonalna

7 grudnia 2021 | MAN TGM, Warto wiedzieć

MAN-y TGM to seria aut ciężarowych, które mogą zaskakiwać swoją niezawodnością. Tak samo, jak i solidnością wykonania. Gdzieniegdzie pojawiają się głosy, że plastiki wykorzystywane do wykończania kabin trącą słabą jakością pod względem wizualnym. Jednak tak naprawdę to jest jeden z niewielu zarzutów, które można znaleźć na temat tej serii w Internecie. TGM 18.290 to 18-tonowa ciężarówka ze sztywnym podwoziem doskonale sprawdzająca się między innymi do transportu dystrybucyjnego. Pojawiające się na rynku wersje posiadają napęd zarówno na jedną oś (4×2), jak i na dwie osie (4×4). Dzięki temu każdy może wybrać wersję, która będzie najlepiej sprawdzać się w jego firmie.

Silnik o dużej pojemności – remedium nawet na wzniesienia

By ten potężny pod względem masy samochód ciężarowy mógł bez trudu poruszać się po drogach nie zależnie od rodzaju nawierzchni oraz od tego, czy to teren nizinny, czy może bardziej górzysty producent postanowił wyposażyć go w sześciocylindrowy silnik. Jego pojemność wynosi 6,9 litra. Jest to propozycja z serii D0836 o mocy 290 KM. Dzięki temu prezentowanemu TGM niestraszne są zarówno lekkie wzniesienia, jak i nieco bardziej strome górki.

Szoferka – przestronna i komfortowa propozycja nawet dla wymagających

Zarówno rama, jak i blacha uważana jest w tym przypadku za dość wytrzymałą. Szoferka to również kolejny atut tego modelu. Są to przestronne miejsca pracy wyposażone w praktyczne rozwiązania wpływające na zwiększenie komfortu jazdy. Zarówno pojemne schowki, jak i wygodne leżanki sprawiają, że miejsce pracy może zamienić się w chwilę w miejsce efektywnego odpoczynku. Tachograf, tempomat czy ogranicznik prędkości pozwoli zadbać o odpowiednie bezpieczeństwo w czasie jazdy dla każdego kierowcy zawodowego. Nie zależnie od wersji szoferki, jaką wybierzemy, czy CC, czy DN cieszą się one dużą popularnością wśród użytkowników. Dodatkowo czytelne zegary, ergonomiczna kierownica i dopasowane do sylwetki fotele pozwalają spędzać w sposób wygodny wiele godzinny podczas jazdy.

Wszystko to sprawia, że MAN TGM 18.290 jest chętnie wybierany przez potencjalnych użytkowników. Zarówno ze względu na swoją specyfikację techniczną, jak i opnie osób, które miały możliwość je eksploatować. Dlatego też, jeśli nosisz się z zamiarem kupna, jakiejś ciężarówki, która będzie sprawować się niemal niezawodnie, uważamy, że te TGM-y są jedną z tych propozycji, które warto wziąć pod uwagę podczas kupna.

Dane techniczne - TGM 18.290 4x4 MAN 
Dopuszczalna masa całkowita18 t
Moc silnika216.3 kW
Przednie zawieszenieB
Kabina
C
Tylne zawieszenieB
Rodzaj napędu4x4
Norma emisjiEuro VI
Rozstaw osi3600 mm
Masa całkowita zestawu###
Typ skrzyni biegówA/man.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest