MAN TGM 18.320 4×2 – poznaj jedną z propozycji dostepnych na rynku motoryzacyjnym

21 grudnia 2021 | MAN TGM, Warto wiedzieć

Różnorodność aut ciężarowych, które możesz obecnie znaleźć na rynku polskim sprawia, że z jednej strony masz duży wybór, z drugiej zaś utrudniony ze względu na ilość dostępnych modeli. Przede wszystkim stając przed decyzją zakupu tego typu pojazdu, warto w pierwszej kolejności określić swoje priorytety, co pozwoli Ci zawęzić grono poszukiwań opcji idealnej. Gdy zależy Ci na ciężarówce klasy średniej, która idealnie sprawdzi się do ciężkich zadań w transporcie dystrybucyjnym według nas warto wziąć pod uwagę MAN-a TGM 18.320 4×2 z napędem na jedną oś. Jest to propozycja o dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej 18 ton. Rozstaw osi w tym przypadku to 3575 mm. Auto napędzane jest najmocniej z dostępnych w tej serii silnikiem sześciocylindrowym o mocy 320 kM. Jego pojemność to 6,9 litra. Co ważne ta jednostka napędowa spełnia normy emisji Euro VI, a to wszystko zasługa dodatkowego baku z Adblue.

Wiele zalet zamkniętych w aucie dystrybucyjnym średniej klasy

Jeśli chodzi o zawieszenie, to mamy do czynienia z wersją pneumatyczną. Na przodzie – typ L, na tyle – typ B. Jest to nie tylko komfortowa propozycja, ale i niezwykle ekonomiczna, jeśli chodzi o koszty. Zarówno eksploatacji, jak i usterek. Zwłaszcza w porównaniu z opcją na poduszkach. Opinie, jakie można odnaleźć na ten temat, niemal wszystkie potwierdzają, że jazda tym ciągnikiem siodłowym ze sztywnym podwoziem jest przyjemna. Nawet w sytuacji poruszania się po drodze z nierównościami.

Decydując się na zakup prezentowanego przez nas modelu, możesz spotkać się z wersjami ze skrzynią biegów manualną lub w automacie. Każda z tych opcji ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Co wynika w dużej mierze od indywidualnych upodobań, każdego z kierowców zawodowych.

Kabina kierowcy – czym może Cię zaskoczyć?

Szoferka jest kolejnym atutem TGM-a. To przestronne miejsce z wieloma pojemnymi schowkami i wygodnymi leżankami. Wygodne fotele oraz ergonomiczna, multifunkcyjna kierownica przekładają się zdecydowanie na zwiększenie komfortu jazdy każdego użytkownika. Czarna, czytelna deska rozdzielcza pozwala bez trudu odczytywać wskazania z zegarów. Nawet podczas nocnych tras. Niewielkim mankamentem wnętrza są jednak jego plastikowe wykończenia. Panuje przekonanie, że jakość tych elementów prezentuje się słabo jakościowo. A do tego czarny kolor potęguje zbieranie się na nich kurzu. Całość to całkiem efektowna ciężarówka o wielu pozytywnych opiniach, która może przypaść do gustu nawet wymagającym Klientom.

Dane techniczne - TGM 18.320 4x2 MAN
Dopuszczalna masa całkowita18 t
Moc silnika238.6 kW
Przednie zawieszenieL
KabinaC
Tylne zawieszenieB
Rodzaj napędu4x2
Norma emisjiEuro VI
Rozstaw osi3575 mm
Masa całkowita zestawu###
Typ skrzyni biegówA man.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest