MAN TGM 13.250 dane techniczne – propozycja z napędem na cztery koła

17 sierpnia 2021 | MAN TGM, Warto wiedzieć

MAN TGM to seria posiadająca wiele dobrych pojazdów, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Klientów. Wersja TGM-a 13.250, choć przynależy do średniej klasy pojazdów ciężarowych, jest propozycją, która zaskakuje komfortem pracy, a nawet przyjemnością jazdy. Chcielibyśmy więc przybliżyć Ci za i przeciw tego modelu, gdybyś miał w przyszłości okazję go zakupić.

Nasz dzisiejszy wybór to samochód ciężarowy MAN TGM 13.250 dane techniczne. Napędzany jest za sprawą 6-cylindrowego silnika diesle o mocy 250 KM, należącego do serii D0836. Jego pojemność skokowa wynosi 6,9 litra. Choć jest to najsłabsza propozycja, nie ma problemu z poruszaniem TGM 13.250. Nie ma problemu z wejściem na obroty, a także z podjazdem pod wzniesienia. Motor ten tworzy idealny duet z zautomatyzowaną skrzynią biegów, która uważana jest za lepsze rozwiązanie niż jej manualna wersja. Jest to skrzynia TipMatic, która posiada biegi pełzające i zmienia je powoli.

Przestronne szoferki zapewniające wysoki komfort jazdy – MAN TGM 13.250 dane techniczne

Ten średniociężki samochód ciężarowy z napędem na cztery koła wyposażony został przez producenta w szoferkę, której przestronność stanowi zdecydowany atut. Wymiary tej kabiny sprawiają, że kierowca bez trudu może przemieszczać się po jej wnętrzu. Dodatkowe schowki zapewniają bezpieczną przestrzeń dla Twoich rzeczy. Ponadto znajdujące się z tyłu leżanki są odpowiedniej grubości, co przekłada się na wysoki komfort odpoczynku i snu. Jednak to nie wszystko. MAN TGM 13.250 posiada również pojemne schowki, które dostępne są z zewnątrz szoferki. Dopełnieniem przestronnej szoferki jest multifunkcyjna kierownica. Pozwala ona na sterowanie wybranymi urządzeniami znajdującymi się we wnętrzu kabiny.

Wygodne, ergonomiczne fotele, duże, dobrze widoczne zegary, a także prosta w obsłudze deska rozdzielcza sprawiają, że kierowcy bardzo chętnie użytkuję tego TGM-a. Niestety czarny kolor plastików wykorzystanych do stworzenia kokpitu sprawia, że kurz osadzający się na nim jest widoczny. A sama ich wizualna jakość – wątpliwa. Prezentowany przez nas MAN TGM 13.250 posiada zawieszenie pneumatyczne. To właśnie dzięki niemu samochód płynie po powierzchni dróg. Ewentualne nierówności są niemal nieodczuwalne zarówno przez kierowcę, jak i pasażera. Sterowanie tym zawieszeniem odbywa się za pomocą pilota i jest niezwykle proste. Dzięki dużemu zakresowi regulacji bez trudu dopasujesz wysokość swojego MAN-a do konkretnej sytuacji na drodze. Dlatego uważamy, że opisywany przez nas MAN TGM 13.250 stanowi dobrą propozycję na dłuższe trasy. Zapewni Ci to odpowiedni komfort jazdy, jak również optymalny poziom bezpieczeństwa.

Dane techniczne -TGM 13.250 4x4 MAN 
Dopuszczalna masa całkowita14 t
Moc silnika186 kW
Przednie zawieszenieB
KabinaC / L / Crew
Tylne zawieszenie###
Rodzaj napędu4×4
Norma emisjiEuro 4
Rozstaw osi3950 mm
Masa całkowita zestawu###
Typ skrzyni biegów###
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest