Mercedes Atego 1016 4×2 – szeroki wybór dostępnych rozwiązań

19 listopada 2021 | Mercedes Atego, Warto wiedzieć

Mercedes-Benz krótkie przedstawienie marki

Na sam początek powiedzmy kilka słów na temat samej marki Mercedes. Jest to działająca na rynku firma motoryzacyjna, która swoje początki miała w latach 80 XIX wieku. Marka Mercedes należy do światowej sławy koncernu motoryzacyjnego Daimler AG. Pod tą nazwą kryją się zarówno samochodowy osobowe, dostawcze, jak i ciężarowe. A także autobusy. Nie da się ukryć, że marka znana jest na całym świecie. Mało tego w kategorii samochodów osobowych, uznawana jest za jedną z najstarszych dostępnych na rynku motoryzacyjnym. Jedna z serii tego światowej sławy giganta to Mercedes Atego. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy

Seria Atego – połączenie funkcjonalności bezpieczeństwa i wygody

Atego to jedna z flagowych serii Mercedesa. Swoje początki miała w roku 1998. Jako następca serii LN w oczach kierowców zdała egzamin śpiewająco. Dlaczego? Ponieważ model Atego uznawany jest za wyjątkowo bezawaryjną i mocną wersję.

Dodatkowo charakteryzuje się wysokim komfortem podróży. Są to pojazdy, które należą do średniociężkiej klasy ciężarówek. Wśród dostępnych konkretnych modeli tej serii znaleźć można wiele godnych uwagi propozycji. Różnią się one od siebie parametrami technicznymi oraz designem. I tak na przykład znajdziesz samochody dostawcze Atego z ładownością do 6,5 tony, jak również takie z ładownością do 15 ton. Jedną z propozycji, którą chcielibyśmy Ci zaprezentować jest Mercedes Atego 1016 z napędem 4×2. Jego dopuszczalna masa całkowita wynosi 9,99 tony a rozstaw osi 3620 mm. Całkowita masa zestawu to 13490 ton. Co jeszcze możemy powiedzieć o tej wyjątkowej propozycji niemieckiego koncernu?

Przede wszystkim to, że spełnia normy emisji Euro VI, która dotyczy poziomu zanieczyszczeń emitowanych przez lekkie pojazdy. Jak jest różnica między normy emisji Euro VI a Euro V? W przypadku pierwszy dopuszczalna wartość emisji tlenków azotu ma wynieść 400 mg/kWh, czyli aż o 80% mniej niż w normie Euro V.

Mercedes Atego 1016 4×2 – szeroki wybór dostępnych rozwiązań

To jednak nie wszystkie ciekawostki dotyczące Mercedesa Atego 1016 z napędem 4×2. Wyposażony jest w kabinę typu L, czyli StreamSpace. Wyróżnia ją stosunkowo duża przestrzeń oraz wysoki komfort mieszkalny. Kabina wyposażona w łóżko o długości 2200 mm i szerokości 750 mm. Dodatkowy atut stanowią schowki pod łóżkiem oraz nad przednią szybą. Model ten dostępny jest też z kabiną typu ClassicSpace. Czyli z tunelem silnikowym o wysokości 170 mm lub 320 mm. W zależności od wersji. Manualna skrzynia biegów oraz silnik o mocy 115 kW przyczyniały się do płynnej i wygodnej jazdy.

Dane techniczne - Mercedes-Benz Atego 1016 4x2 
Dopuszczalna masa całkowita9.99t
Moc silnika115 kW
Przednie zawieszenieB
KabinaL cab ClassicSpace
Tylne zawieszenieB
Rodzaj napędu4x2
Norma emisjiEuro 2
Rozstaw osi3620 mm
Masa całkowita zestawu13.49 t
Typ skrzyni biegówman.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest