Mercedes Atego 1024 AK 4×2 – jakość warta uwagi

19 listopada 2021 | Mercedes Atego, Warto wiedzieć

Wśród dostępnych na rynku samochodów ciężarowych znaleźć możesz również model pochodzący z fabryki Mercedesa. A jest nim Atego 1024 AK 4×2. Jest to z jednej strony propozycja posiadająca wiele zalet. Z drugiej zaś nie do końca niezawodna. Przede wszystkim ta wersja ciężarówki od Mercedesa dedykowana jest do transportu budowlanego. Dzięki rozstawowi osi wynoszącemu 3260 mm jest stabilna i świetnie trzyma się nawierzchni. Odpowiednią przyczepność potęgują również znajdujące się na wyposażeniu systemu: ESP, ASR oraz ABS, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa podczas jazdy.

W modelu tym producent postanowił wykorzystać jedną z mniejszych, dostępnych kabin – S ClassicSpace wydłużoną. Choć z pozoru wydaje się niewielka, to wbrew pozorom jest ona przestronna i zapewnia optymalną ilość miejsca dla kierowcy. Wszystko po to by mógł on czuć się w jej wnętrzu komfortowo. Szoferki słynnego Atego zostały wyposażone w praktyczne dodatki wpływające na wygodę jazdy. Mowa tutaj zarówno o multifunkcyjnej kierownicy, klasycznym kokpicie z czytelnymi zegarami, jak i tempomacie. W niektórych przypadkach mówi się, że plastiki wykorzystane do wykończenia wnętrza wyglądają na słabej jakości. Przeważnie jednak Atego 1024 AK jest uważany za auto z szoferką pozwalającą na zrelaksowanie się w czasie pracy nie tylko dzięki stylistyce, ale również i praktycznym detalom. W tym również elementom wyposażenia. Co ważne odpowiednie wygłuszenie kabiny zgodne z ECE wpływa korzystanie na ograniczenie hałasu w jej wnętrzu.

Wydajny silnik i ekonomiczne w użytkowaniu zawieszenie

Za duży plus Mercedesów z tej serii uważa się również świetne silniki. W tym przypadku pod maską znajduje się czterocylindrowy silnik o mocy 130 kW, spełniający standardy Euro VI. Ponadto uważa się również, że cała seria Atego posiada wyjątkowo wytrzymałą mechanikę, a ich karoseria jest niezwykle odporna na rdzę. Co z całą pewnością podnosi ich ocenę w ogólnym rankingu aut ciężarowych. Jednak to nie wszystko. Producent postanowił bowiem użyć w tym modelu funkcjonalnej skrzyni biegów G 60-6/6.70-0.73. Zawieszenie w 1024 AK z napędem na jedną oś to stalowe sprężyny obecne zarówno na przodzie, jak i z tyłu.

Jak sam widzisz, wzięty przez nas pod lupę model Mercedes Atego 1024 AK 4×2 to może nie do końca niezawodny model. Jednak patrząc na ilość zalet i czego one dotyczą warty rozważenia. Według nas, choć należy on do droższych propozycji, nie powinien być odrzucany na starcie ze względu na swoje wady. Warto również pamiętać, że wybierając auto, należy się zapoznać najpierw z jego specyfikacją techniczną. Pozwoli Ci to na podjęcie świadomej decyzji o zakupie.

Dane techniczne - Mercedes-Benz Atego 1024 AK 4x4 
Dopuszczalna masa całkowita13.5t
Moc silnika130 kW
Przednie zawieszenieB
KabinaS cab ClassicSpace
Tylne zawieszenieB
Rodzaj napędu4x2
Norma emisjiEuro 4
Rozstaw osi3620 mm
Masa całkowita zestawu22 t
Typ skrzyni biegówman.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest