Mercedes Atego 1218 K 4×2 dane techniczne

17 sierpnia 2021 | Mercedes Atego, Warto wiedzieć

Atego jest serią Mercedesa, która swoje początki miała w końcówce lat 90tych XX wieku. Są to jedne z najmniejszych ciężarówek tego koncernu, występujące w wielu odmianach szoferki, z różnym rozstawem osi, jak również z różną ładownością. Dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć Ci wersję Mercedes Atego 1218 K 4×2 dane techniczne. Jest to propozycja z napędem na jedną oś i szoferką w wersji S Classic Space. Ta szeroka na 2295 mm oraz długa na 1650 mm kabina kierowcy łączy w sobie wygodę, jak również przestrzeń. Klasyczny kokpit z czytelnymi zegarami, systemem FleetBoard Eco Support, tachografem oraz tempomatem pozwalają osiągać odpowiedni poziom bezpieczeństwa i komfortu podczas jazdy. Odpowiednie wyciszenie kabiny, zgodne ze standardami ECE sprawia, że podróż staje się przyjemniejsza. Wygodne, ergonomiczne siedzenie kierowy jeszcze mocniej potęguje wygodę prowadzenia.

Jako napęd w tej „niewielkiej” ciężarówce wykorzystano silnik diesle o mocy 180 KM, który czasami może jednak nie wystarczać przy większych wzniesieniach. Może zdarzyć się, że samochód będzie się dławił, mając problemy z podjechaniem pod górkę. Poza tym to miejskie auto dystrybucyjne to dobrze wyposażony pojazd ciężarowy. Producent chcąc zapewnić jak najwyższe bezpieczeństwo podczas jazdy, wyposażył ten model w systemy kontroli trakcji ESP oraz ABS, a także system ASR i ogranicznik prędkości do 90 km/h.

Paraboliczne zawieszenie — wytrzymałe i mało awaryjne rozwiązanie, alternatywa dla resorów piórowych —Mercedes Atego 1218 K 4×2 dane techniczne

Zawieszenie w tym przypadku to rozwiązanie paraboliczne, wytrzymałe i mało awaryjne. Jednak bardziej twarde niż propozycja pneumatyczna. Mimo to jest dość chętnie wybierana przez kierowców ze względu na swoją ekonomiczność. Zarówno podczas eksploatacji, jak i w przypadku awarii. Mercedes Atego 1218 K 4×2 za sprawą swojego niewielkiego rozstawu osi (3260 mm), a także stosunkowo niedużej średnicy kół jest propozycją zwrotną i dobrze trzymającą się drogi. Tylna osłona najazdowa znajdująca się również na wyposażeniu spełnia standardy ECE. Mercedes ten posiada 120-litrowy, plastikowy bak wraz z 25 litrowym AdBlue, zgodne z EURO VI, a tym samym staje się modelem ekologicznym, tak dobrze wpisującym się w aktualne trendy. Jego spalanie oscyluje w graniach 17-19 litrów w nierównym terenie. Skrzynia biegów w tym przypadku to G 71-6/9.20-1.0, pozwalająca na w miarę płynną zmianę biegów, a tym samym przyjemną jazdę. Podsumowując, prezentowany przez nas dzisiaj Mercedes Atego 1218 K z napędem na jedną oś, jest ciekawą propozycją, ekologiczną i ekonomiczną. Dostępność części, a także ich cena to z całą pewnością kolejny argument przemawiający na jego korzyść. Dodatkowo można pokusić się o stwierdzenie, że jest to model będący dobrym kompromisem między możliwościami a spalaniem.

Dane techniczne -Atego 1218 K 4x2 Mercedes-Benz 
Dopuszczalna masa całkowita11.5 t
Moc silnika130 kW
Przednie zawieszenieB
KabinaS cab ClassicSpace
Tylne zawieszenieB
Rodzaj napędu4×2
Norma emisjiEuro 4
Rozstaw osi3260 mm
Masa całkowita zestawu22 t
Typ skrzyni biegówman.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest