Mercedes Atego 1317 dane techniczne – z zabudową skrzyniową

17 sierpnia 2021 | Mercedes Atego, Warto wiedzieć

Mercedes jest jednym z przodujących producentów samochodów ciężarowych. Seria Atego to propozycje ze sztywnym podwoziem, których początek datuje się na 1998 rok. Dzisiaj chcielibyśmy przyjrzeć się bliżej modelowi Mercedes Atego 1317 dane techniczne z zabudową skrzyniową. Propozycja ta wyposażona została w przestronną, choć krótką kabinę kierowcy, która spełnia wymagania ECR R29. Posiada ona stalową klapę wentylacyjną w dachu. Dzięki skrytkom umiejscowionym na tylnej ścianie bez trudu ukryjesz swoje skarby przed wzrokiem innych. Deska rozdzielcza wraz z zegarami i przełącznikami zaprojektowana została w taki sposób, by kierowca widział wszystko czytelnie, nawet podczas podróży w nocy. Ponadto dzięki zamontowanemu tachografowi KIENZLE 1318 zwiększono poziom bezpieczeństwa podczas jazdy.

Pod maską tego 13,5 tonowego samochodu ciężarowego znajduje się 170-konny silnik o pojemności skokowej 4250cm. To właśnie on sprawia, że model ten bez trudu porusza się po drogach. Nawet tych z nachyleniem. 6-biegowa, całkowicie zsynchronizowana skrzynia ze sterowaniem mechanicznym zapewnia stosunkowo płynną zmianę biegów. Choć nie należy do najszybszych. Ponadto odznacza się niską awaryjnością, jak również dużą wytrzymałością. Dzięki hydraulicznemu układowi kierowniczemu producent jeszcze mocniej zaakcentował wysoką jakość całości. Regulowana w pionie i pochyle kierownica pozwala na odpowiednie dopasowanie jej położenia nie zależnie od użytkownika.

Zawieszenie – tańsza opcja, ale wytrzymała i mało awaryjna – Mercedes Atego 1317 dane techniczne

W przypadku zawieszenia Mercedes Atego 1317 został wyposażony w resory paraboliczne ze stabilizatorem na przodzie. Jak również resory paraboliczne o progresywnej charakterystyce z amortyzatorami teleskopowymi na tyle. Tego typu rozwiązanie będzie się zużywało znacznie wolniej niż jego konkurenci – resory piórowe. Ponadto jest bezobsługowe, a do tego można w łatwy i bezpieczny sposób zwiększać ładowność samochodu w dopuszczalnym zakresie. Hamulce, które producent zaproponował w tym Atego to pneumatyczna wersja, która dostosowuje się automatycznie do obciążenia. Jest to dwuobwodowy hamulec regulowany z osuszaczem powietrza. Dodatkowo na stanie odnajdziesz mechaniczny hamulec pomocniczy i postojowy, który działa na tylne koła. Takie połączenie zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa podczas jazdy przy optymalnym poziomie komfortu. Poszukujesz używanego samochodu ciężarowego, którego części zamienne nie zrujnują Twojego portfela i będą szeroko dostępne? Jeśli tak, to sprawdź oferty na przedstawiany przez nas dzisiaj samochód ciężarowy Mercedes Atego 1317. W naszym sklepie znajdziesz części zamienne do samochodów ciężarowych

Dane techniczne -Mercedes 1317 Atego
z zabudową skrzyniową
Dopuszczalna masa całkowita13.5 t
Moc silnika125 kW
Przednie zawieszenie###
KabinaKrótka kabina
Tylne zawieszenie###
Rodzaj napędu4×2
Norma emisjiEuro 2
Rozstaw osi3560 - 5360 mm
Masa całkowita zestawu###
Typ skrzyni biegówG 60-6/9,2-1,0, 6
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest