Mercedes Atego 824 L 4×2 dane techniczne – sprawdź sam czy warto

17 sierpnia 2021 | Mercedes Atego, Warto wiedzieć

Mercedes Atego 824 L 4×2 jest jedną z propozycji producenta samochodów ciężarowych i nie tylko. Chcemy dzisiaj przybliżyć Ci GO, byś poznał ją chociaż trochę. Poznaj Mercedes Atego 824 L 4×2 dane techniczne .Prezentowany tutaj ciągnik Atego z napędem na jedną oś wyposażony został w szoferkę typu L Classic Space. Jest to całkiem sporych rozmiarów kabina o szerokości 2295 mm oraz długości 2250 mm. To opcja, która chętnie wybierana jest przez kierowców nie tylko ze względu na jej przestronność, ale również na optymalną przestrzeń schowków i leżankę. Wszystko to sprawia, że uważana jest za jedną z bardziej komfortowych kabin używanych w serii Atego. Całość wygłuszona została zgodnie z ECE, jak również ocieplona, dzięki czemu podczas jazdy wewnątrz szoferki panuje optymalna cisza. Choć deska rozdzielcza jest w wersji klasycznej to mimo to wnętrze wygląda na nowoczesne.

Ponadto producent, chcąc zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa podczas podróżowania, wyposażył je między innymi w tachograf, ogranicznik prędkości do 90 km/h oraz tempomat. Dodatkowo znajdują się w nich systemy poprawiające komfort prowadzenia ciężarówką. W tym system ESP, jak również ABS.

Mercedes Atego 824 L 4×2 dane techniczne – układy, które przemawiają na korzyść tego modelu

Dzięki manualnej skrzyni biegów G 90-6/6.70-0,73 możliwa jest w miarę płynna zmiana przełożeń. Odpowiedniej mocy przedstawianemu Mercedesowi Atego nadaje 6-cylindrowy 175 kilowatowy silnik. Pozwala on na bezproblemowe prowadzenie ciężarówki po różnorodnym terenie. Ponadto motor ten spełnia standardy Euro VI. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że ciężarówka ta jest modelem ekologicznym, a przy tym nawet trochę ekonomicznym. Odpowiednią stabilność na drodze zapewniają resory paraboliczne ze stabilizatorem. To właśnie dzięki nim auto sunie po drodze bez problemu. Trzeba jednak pamiętać, że ten typ zawieszenia jest stosunkowo twardy w porównaniu do zawieszenia pneumatycznego. Jednak jego niepodważalną zaletą jest przede wszystkim koszt jego eksploatacji i naprawy, jak również prostota obsługi. Dzięki temu Mercedes Atego 824 L 4×2 jest chętnie wybierany przez właścicieli firm spedycyjnych. Wpływa na to również fakt, niskiej awaryjności, wyjątkowej trwałości, a także wysokiej jakości wykonania. Ponadto szeroka dostępność części w atrakcyjnych cenach zdecydowanie ułatwia jego eksploatacje. Ewentualne usterki są usuwane szybko, a do tego korzystnie cenow

 

Dane techniczne -Atego 824 L 4x2 Mercedes-Benz 
Dopuszczalna masa całkowita7.99 t
Moc silnika175 kW
Przednie zawieszenieB
KabinaL cab ClassicSpace
Tylne zawieszenieL
Rodzaj napędu4×2
Norma emisjiEuro 4
Rozstaw osi4220 mm
Masa całkowita zestawu20 t
Typ skrzyni biegówman.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest